První úsek dálnice D3 otevřen

Dnes bude zprovozněn první úsek dálnice D3, která má v budoucnu spojit Prahu s Táborem a Českými Budějovice a pokračovat dále do Rakouska. Otevření se týká úseku Chotoviny–Čekanice v délce 4,3 km. Na tomto úseku - 0306-II Chotoviny-Tábor v délce 8,6 km - je už od roku 1991 v provozu čtyřproudá komunikace (3,84 km), která čeká na rekonstrukci a změnu v plnohodnotou dálnici D3. Zbytek úseku bude otevřen ještě letos.

Další osud dálnice D3 (zbývá ještě 145 km) je poměrně nejistý, nejenže chybí peníze - celá stavba by měla stát okolo 24 miliard korun, ale zatím není zcela dokončen územní plán, kudy dálnice v celé své délce povede. Ministerstvo dopravy navíc nepovažuje stavbu dálnice D3 za prioritní. Proto se očekává, že celá stavba bude dokončena až někdy v roce 2013. To se ovšem nelíbí jihočeskému hejtmanovi, který tvrdí, že kvůli chybějící dálnici z kraje utíkají investice.

Tip: Fotografie z výstavby dálnice D3.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků