První úsek dálnice D3 otevřen

Dnes bude zprovozněn první úsek dálnice D3, která má v budoucnu spojit Prahu s Táborem a Českými Budějovice a pokračovat dále do Rakouska. Otevření se týká úseku Chotoviny–Čekanice v délce 4,3 km. Na tomto úseku - 0306-II Chotoviny-Tábor v délce 8,6 km - je už od roku 1991 v provozu čtyřproudá komunikace (3,84 km), která čeká na rekonstrukci a změnu v plnohodnotou dálnici D3. Zbytek úseku bude otevřen ještě letos.

Další osud dálnice D3 (zbývá ještě 145 km) je poměrně nejistý, nejenže chybí peníze - celá stavba by měla stát okolo 24 miliard korun, ale zatím není zcela dokončen územní plán, kudy dálnice v celé své délce povede. Ministerstvo dopravy navíc nepovažuje stavbu dálnice D3 za prioritní. Proto se očekává, že celá stavba bude dokončena až někdy v roce 2013. To se ovšem nelíbí jihočeskému hejtmanovi, který tvrdí, že kvůli chybějící dálnici z kraje utíkají investice.

Tip: Fotografie z výstavby dálnice D3.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků