První úsek dálnice D3 otevřen

Dnes bude zprovozněn první úsek dálnice D3, která má v budoucnu spojit Prahu s Táborem a Českými Budějovice a pokračovat dále do Rakouska. Otevření se týká úseku Chotoviny–Čekanice v délce 4,3 km. Na tomto úseku - 0306-II Chotoviny-Tábor v délce 8,6 km - je už od roku 1991 v provozu čtyřproudá komunikace (3,84 km), která čeká na rekonstrukci a změnu v plnohodnotou dálnici D3. Zbytek úseku bude otevřen ještě letos.

Další osud dálnice D3 (zbývá ještě 145 km) je poměrně nejistý, nejenže chybí peníze - celá stavba by měla stát okolo 24 miliard korun, ale zatím není zcela dokončen územní plán, kudy dálnice v celé své délce povede. Ministerstvo dopravy navíc nepovažuje stavbu dálnice D3 za prioritní. Proto se očekává, že celá stavba bude dokončena až někdy v roce 2013. To se ovšem nelíbí jihočeskému hejtmanovi, který tvrdí, že kvůli chybějící dálnici z kraje utíkají investice.

Tip: Fotografie z výstavby dálnice D3.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků