První úsek dálnice D3 otevřen

Dnes bude zprovozněn první úsek dálnice D3, která má v budoucnu spojit Prahu s Táborem a Českými Budějovice a pokračovat dále do Rakouska. Otevření se týká úseku Chotoviny–Čekanice v délce 4,3 km. Na tomto úseku - 0306-II Chotoviny-Tábor v délce 8,6 km - je už od roku 1991 v provozu čtyřproudá komunikace (3,84 km), která čeká na rekonstrukci a změnu v plnohodnotou dálnici D3. Zbytek úseku bude otevřen ještě letos.

Další osud dálnice D3 (zbývá ještě 145 km) je poměrně nejistý, nejenže chybí peníze - celá stavba by měla stát okolo 24 miliard korun, ale zatím není zcela dokončen územní plán, kudy dálnice v celé své délce povede. Ministerstvo dopravy navíc nepovažuje stavbu dálnice D3 za prioritní. Proto se očekává, že celá stavba bude dokončena až někdy v roce 2013. To se ovšem nelíbí jihočeskému hejtmanovi, který tvrdí, že kvůli chybějící dálnici z kraje utíkají investice.

Tip: Fotografie z výstavby dálnice D3.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků