První SUV od Fiatu na scéně v roce 2006

V roce 2006 bude v Turíně rušno. Město přivítá zimní olympiádu a s ní i nový model. Právě u příležitosti 20. zimní olympiády totiž automobilka Fiat představí nové SUV, na jehož vývoji spolupracovala se Suzuki (o jejich záměru postavit nové SUV jsme informovali už v roce 2003). Fiat samozřejmě uvažuje logicky, neboť není lepší příležitost pro uvedení prvního SUV s logem Fiatu než na domácí půdě a v době, kdy budou k Turínu upírat zraky miliony televizních diváků. Nové SUV se stane navíc oficiálním vozem olympiády.

Společný výtvor Suzuki a Fiatu se bude vyrábět v Maďarském závodu po boku modelů Wagon R+ a Ignis. Zpočátku automobilky počítají s výrobou asi 90 000 ks, později se produkce navýší o dalších 60 000 ks. Stejně jako všechna nová SUV i toto bude doma spíše na hladké silnici než v drsném terénu. Samozřejmostí bude komfortní a prostorný interiér, který poskytne dostatek pohodlí pěti pasažérům. Automobil bude 4,1 m dlouhý a 1,75 m široký, rozvor bude činit kolem 2,5 m. Pohon všech čtyř kol zajistí Suzuki. Japonský výrobce se postará rovněž o zážehové motory, Fiat přispěje motory vznětovými.

Kromě známé pohonné jednotky 1.9 JTD se pod kapotou SUV objeví i nová 1.6 JTD s výkonem mezi 77 a 89 kW. Další novinka od Fiatu připomíná slova o modelové ofenzívě, kterou sliboval zesnulý šéf Fiatu Umberto Agnelli. Fiat tímto ovšem neřekne poslední slovo, v záloze ještě "nástupce" Fiatu Croma a malinký Fiat vystavený v Ženevě jako studie Trepiůno.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 14 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků