První Sprintrally Sosnová 2001

Dnes, v sobotu 13.10.2001, se uskuteční závěrečný, sedmý díl letošního mistrovství ČR v jednodenních soutěžích – I. Sprintrally Sosnová 2001. Rozhodovat se zde bude o celkovém vítězi v „malém“ mistrovství.
První Sprintrally Sosnová 2001

V přímém boji se tak opět utkají Tomáš Hrdinka (Subaru Impreza WRC) a Stanislav Chovanec (Škoda Octavia WRC). Brněnský jezdec nevyužil výhody získat titul již na předposlední soutěži ve Slušovicích, kdy odpadl pro poruchu převodovky. V Sosnové musí zajet nejhůře na druhém místě, aby se stal mistrem. Jeho největší soupeř Chovanec má jasné kalkulace. Jenom vítězství mu dává možnost zisku titulu ovšem pouze za předpokladu, že Hrdinka dojede na třetím a horším místě. Tomuto kroku podřídil jezdec Matador rally teamu vše. Vypustil start v Slovenském šampionátu, kdy se ve stejné době jako je start sprintu v Sosnové, se jede i Mikona rally. Pokud se mu podaří získat skalp Hrdinky, připíše si tak ke čtyřem slovenským titulům první český, byť „pouze“ z malého mistráku.

Sprintrally Sosnová je v kalendáři automobilových soutěží nováčkem. Trať závodu ovšem využívá rychlostních zkoušek, které se v době nedávné používaly při Rally Liberec, Zákupy a Bohemia rally. Pořadatel připravil pro posádky trať dlouhou 169 km s 8 RZ v délce 70 km. Start soutěže je v 8:40 hodin na náměstí v České Lípě a první vozidlo v cíli bude očekáváno krátce po 16 hodině na autodromu v Sosnové. Rychlostní testy se pojedou na čtyřech úsecích. Jenom jednou se ale pojede závěrečná super RZ v sosnovském rallycrossovém areálu. Tato zkouška se pojede jako paralelní a jistě bude největším lákadlem celé soutěže, ve stejném stylu se totiž již jednou jela, a to při tolik diskutované Bohemia rally 2000.

Do soutěže se přihlásilo „pouze“ 88 posádek, což je na soutěž typu „sprint“ v letošním roce, oproti předcházejícím podnikům, opravdu málo. Je ovšem znát, že se jedná o závěrečnou soutěž sezóny. Někteří jezdci už pomýšlí na novou sezónu, jiným došly finance a další by zase chtěli závodit, ale nemají s čím. Mezi přihlášenými posádkami jsou ovšem i ty, které se zároveň přihlásily také na Mikonu. Proto bude počet posádek na startu v České Lípě ještě více protříděný. Na slovenské soutěži bude větší možnost konfrontace se zahraničními jezdci za lepších finančních podmínek.

Přesto by měly jet v Sosnové opět čtyři vozy specifikace WRC. O Hrdinkovi a Chovancovi již byla řeč. Dále by měli startovat Jan Trajbold s Fordem Focus WRC a Pavel Valoušek s Toyotou Corrola WRC.

Mistra skupiny N a F2 již známe. Stali se jimi Jiří Tošovský respektive Josef Peták. Nyní tedy zbývá rozluštit poslední záhadu. Bude to Hrdinka nebo Chovanec?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Fiatu Fullback: Převlečené Mitsubishi se jeví jako správná volba

Fiat Fullback

Fiat se po vzoru Renaultu a Mercedesu také rozhodl nabízet pracovní pickup, který původně pochází z úplně jiné dílny. A rozhodl se více než správně, protože Fiat Fullback alias Mitsubishi L200 je vynikajícím pracovním pickupem. V terénu má dost potence a na silnici dostatek kultivovanosti.

dnes | Jiří Švamberk | 1 příspěvek
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků