První skutečný elektromobil Genesis: GV60 slibuje luxus i vysoký dojezd

Do čistě elektrické budoucnosti Korejci vykročí středně velkým crossoverem na známé technice. S podrobnostmi zatím šetří, ale my už víme, co od něj čekat.

Technicky vzato je vůbec prvním elektrickým vozem korejské automobilky sedan G80 ve verzi Electrified, ale tato novinka je jediná bez alternativy spalovacího motoru. Genesis GV60 využívá platformu E-GMP, stejně jako sesterské modely Ioniq 5 a Kia EV6, takže i když je zatím automobilka na podrobnosti ohledně pohonu skoupá, dá se čekat, že nabídne stejné kombinace elektromotorů a velikostí baterií. To znamená, že by GV60 mělo být dostupné s pohonem jedné nápravy nebo obou, se základní 58kWh baterií s výkonem 125 kW nebo 173 kW a s větším 72,6kWh modulem se 160 nebo 225 kW. Maximální dojezd by měl atakovat hranici 500 kilometrů.

Genesis G80 Sport konečně do detailu. Má korejský vyzyvatel vše, co potřebuje?

Genesis G80 Sport konečně do detailu. Má korejský vyzyvatel vše, co potřebuje?

Design karoserie ctí přístup značky k „atletické eleganci.“ Vpředu nechybí čtveřice světel, jejichž rozložení kopírují i zadní světla. Splývavá záď je zakončena spoilerem. Uvnitř se lze těšit na luxusní kožené čalounění téměř všude, kam ruka dosáhne, v kombinaci s digitálním přístrojovým štítem a na něj navazující obrazovkou infotainmentu. Zpětná zrcátka jsou řešena formou kamer a vcelku podivně umístěných displejů u A sloupků. Volič řazení je vyveden v designu Crystal Sphere po vzoru dalších modelů značky. Další podrobnosti o této novince automobilka zveřejní v následujících týdnech.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

včera | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků
Poprvé za volantem nové Dacie Duster: Opět se vyplatilo poslouchat zákazníky

Dacia Duster TCe 130 EDC

Nové funkce, automatická převodovka, lepší interiér. Facelift dokazuje, že skvělá Dacia Duster může být ještě lepší.

12.  9.  2021 | Vladimír Kadera | 37 příspěvků