První skici modernizované Škody Karoq: Mohutnější přídí naváže na Kodiaq

Oblíbené SUV české značky nepřekvapí. Dočká se obdobných kosmetických změn jako jeho větší sourozenec.

O blížící se modernizaci Škody Karoq už víme zase trochu víc. Mladoboleslavská automobilka nyní ukazuje první pohled na faceliftované SUV, které je na trhu od roku 2017. V určitém směru se novinka vydá podobným směrem jako dříve vylepšený větší sourozenec Kodiaq. I přední maska Karoqu tak bude působit mohutněji.  

První ze dvou designových skic ukazuje nově tvarovanou, ještě výraznější příď modernizovaného Karoqu. Širší, nyní šestiúhelníkovou masku chladiče zdobí výrazná zdvojená žebra, pod nimiž je vidět široký otvor pro přívod vzduchu. Přední světlomety jsou celkově užší než dříve a grafika denního svícení byla rozdělena na dvě části. Jinak si Karoq ponechá tradiční „čtyřoký“ vzhled s dalším párem světel níže.

Vzadu se vylepšený Karoq dočká delšího zadního spoileru, přepracovaného nárazníku a rovněž užších zadních LED svítilen s krystalickým efektem. S ohledem na odchozí verzi Karoqu, kterou si už nezadáte do výroby, je pak zřejmé, že skici představují SUV ve verzi Sportline s agresivnějšími nárazníky a černými doplňky.

Škoda již oficiálně potvrdila, že omlazenou Škodu Karoq představí v úterý 30. listopadu. Premiéra vozu proběhne v digitálním prostředí. S vylepšeným SUV bude chtít značka navázat na jeho dřívější úspěchy. Za ty čtyři roky bylo Karoqu vyrobeno více než půl milionu kusů. Loni a v prvním pololetí letošního roku byl nejprodávanějším SUV značky a druhým nejoblíbenějším modelem Škody vůbec.

Škoda Kodiaq

Škoda Kodiaq je po modelu Yeti druhé SUV značky Škoda. Využívá koncernovou platformu MQB a vyrábí se v České republice spolu se sesterským SUV Seatu. Kodiaq je první model Škody, který lze objednat v sedmimístném provedení, dostupný je také v provedení sport (RS).

Ceny a výbava • Test Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW • Škoda Kodiaq RS

Diskuze (16) Další článek: S pihou na kráse, ale za střízlivou cenu. Tato Škoda Favorit 135 LS vypadá lákavě

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , Škoda Karoq na Heureka.cz