První sériové BMW M3 Touring v historii! Němci potvrdili uvedení ostrého kombíku

Premiéra ostrého kombíku má nicméně ještě čas. Přesněji nějaký ten rok či dva...

Po letech jsme se dočkali. BMW potvrzuje uvedení vůbec první generace M3 v praktičtější variantě kombíku Touring. Zatímco tedy čekáme na oficiální představení nového ostrého sedanu M3 a kupé M4, německá automobilka vytahuje první upoutávku na ostrý kombík a oznamuje úvodní fázi jeho testovacího programu.

BMW potvrzuje výkon nové M3 a M4. Zadokolky s manuálem budou mít 480 koní

BMW potvrzuje výkon nové M3 a M4. Zadokolky s manuálem budou mít 480 koní

Myšlenku, kterou v minulosti dovedla do reality především hrstka fanoušků s přestavbou kombíků řady 3 do ostrých verzí, tudíž nyní naplno realizuje i samotné BMW. S nápadem praktičtější M3 si inženýři automobilky sice hráli u generace E46 již před dvaceti lety, projekt ovšem zůstal u výroby jediného prototypu, který existuje dodnes (viz galerie).

Jak už víme, nový sedan M3 a kupé M4 představí BMW už v září, přičemž maskované prototypy nám už značka ukázala. Příští rok se rovněž objeví otevřené BMW M4 Cabrio. Na kombíku však práce teprve začínají a model čeká přibližně dvouletý testovací a vývojový program. Praktickou M3 tedy čekejte někdy v roce 2022.

Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

Lze očekávat, že do karoserie kombíku řady 3 nahodí BMW identickou M techniku jako do ostrého sedanu a kupé. Mluvíme tak o přeplňovaném řadovém šestiválci S58, který už známe z ostrých SUV X3 M a X4 M. Ve výchozí specifikaci bude produkovat 480 koní (353 kW) a bude spojen s manuální šestistupňovou převodovkou.

BMW nicméně už potvrdilo i silnější Competition verze M3 a M4, které zajistí 510 koní (375 kW) a osmistupňovou automatickou převodovku M Steptronic. Zpočátku budou v nabídce M3 a M4 s pohonem zadních kol (rovněž v případě Competition), později ale BMW uvede i varianty s pohonem všech kol M xDrive. Zda se budou nabízené specifikace nějak lišit u M3 Touring, to teprve uvidíme.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

dnes | Jiří BaborskýOndřej Mára | 26 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 87 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků