První sériová kola z karbonu vyrobilo Bentley. Budou exkluzivně pro jeden model

Zakázková výroba značky Bentley se pro výrobu prvního setu karbonových kol spojila s italskou společností Bucci Composites.

Divize Mulliner, která má na starosti zakázkovou výrobu britské automobilky Bentley, vytvořila největší karbonové kolo na světě. Pomohl k tomu jeden z předních světových výrobců z tohoto materiálu Bucci Composites, respektive jeho automotive divize. Jinak se tato italská společnost zaměřuje i na letectví a průmyslové stroje.

Bentley Mulliner slaví už 1000 zakázek. Divize ukázala své nejzajímavější kreace

Bentley Mulliner slaví už 1000 zakázek. Divize ukázala své nejzajímavější kreace

Největší karbonová kola schválená pro sériovou výrobu mají průměr 22 palců a jsou tedy zároveň i prvními z tohoto materiálu, která úspěšně prošla všemi testy TÜV. Nejdůležitější nárazová zkouška navíc prokázala, že kolo z karbonu je mnohem bezpečnější než to z hliníku a je menší šance, že při nárazu exploduje pneumatika, a to díky patentovanému vrstvení karbonových vláken.

Unikátní kola jsou určena pouze pro model Bentayga a jejich cesta na trh trvala pět let. Šla do vývoje tedy zhruba rok poté, co luxusní SUV vstoupilo na světové trhy. Vedle bezpečnosti se k dalším benefitům řadí samozřejmě lehkost. Každé kolo ubere oproti hliníkovým ráfkům 6 kg z neodpružené hmotnosti.

Bentley Flying Spur už je taky hybridní: Limuzína do zásuvky nabízí 544 koní

Bentley Flying Spur už je taky hybridní: Limuzína do zásuvky nabízí 544 koní

Protože pak karbon na rozdíl od hliníku nepodléhá takovému ohýbání, má pneumatika konzistentnější kontakt s kolem, což přispívá větší míře gripu. Zároveň to má pozitivní vliv i na řízení a samozřejmě i na brzdy. Nová kola budou moct majitelé vozu objednávat na konci tohoto roku. Cena zatím nebyla zveřejněna.

Galerie doplněna o Bentley Bentayga S.

Bentley

Bentley Motors Limited je britský výrobce luxusních automobilů. Společnost v roce 1919 založil Walter Owen Bentley. V roce 1931 koupil automobilku Rolls-Royce. Od roku 1998 patří Bentley do koncernu Volkswagen.

Bentley Continental GTBentley MulsanneBentley Flying SpurBentley Bentayga • Bentley Mulliner

TEST BMW 430i Cabrio: Léto sice skončilo, ale zábava může pokračovat

BMW 430i Cabrio

Čtyřválec, sportovní automatická převodovka, pohon zadních kol a otevřené nebe nad hlavou. Co by se mohlo pokazit?

včera | Vladimír Kadera | 7 příspěvků
DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

17.  9.  2021 | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků