První Rolls-Royce Drophead Coupé vydražen za 43 milionů

Úplně první kabriolet Phantom Drophead Coupé z dílny aristokratického Rolls-Royce, byl vydražen ve Spojených státech. Cena se v aukci vyšplhala na neskutečné 2 miliony dolarů, což představuje něco přes 43 milionů korun.

Vůz bude dodán majiteli ještě v letošním roce a ten se tak stane tím vyvoleným, který se v něm bude moci prohánět dříve, než u smetánky tak trochu zevšední. Celá produkce na letošní rok je totiž beznadějně vyprodána a také příští léta na tom nejsou lépe.

Rolls-Royce tak díky novému kabriu výrazně navýší své prodeje a mateřské BMW se může definitivně uklidnit, že investice do anglické klasiky nebude ztrátová.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků