První pomoc na cestách

Nepostradatelná příručka v praktické kroužkové vazbě pro každého řidiče a v podstatě i pro všechny cestovatele
První pomoc na cestách

Kniha obsahuje přehledně uspořádané informace o poskytování první pomoci při úrazech, dopravních nehodách i náhlých zdravotních příhodách. Prakticky rozdělené kategorie úrazů, jejich příčiny, nebezpečí, možné následky i postupy činností doplněné názornými ilustracemi využijete také při výletech, víkendových pobytech na chatě, na dětském táboře nebo během dovolené mimo dosah rychlé zdravotnické pomoci.

Na rozdíl od ostatních příruček první pomoci se v této knize navíc dozvíte, jak správně vyprostit zraněného z havarovaného vozidla, jaké vážné chyby nejčastěji dělají horliví zachránci, jak si ochráníte své vlastní zdraví před infekcí nebo nákazou ze strany zraněné osoby, jaké nebezpečí vám hrozí při používání airbagů a bezpečnostních pásů nebo za jak dlouho vstřebáte alkohol, obsažený v běžných alkoholických nápojích. Kniha pamatuje i na ženy a na jejich bezpečnost při jízdě v automobilu v období těhotenství.

Klepněte pro větší obrázek

Vzhledem k praktickému formátu, nezavírající se kroužkové vazbě a přehlednému rozdělení jednotlivých kapitol můžete knihu využít nejen preventivně pro získání vědomostí, ale i přímo na místě nehody při ošetřování zraněné osoby.

Potřebné informace pro závěrečnou zkoušku ze zdravotní přípravy (řidičský průkaz skupiny A, A1, B, B1, C a D) v knize naleznou i žáci autoškol a řidiči referentských vozidel.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 56 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků