První pomoc na cestách

Nepostradatelná příručka v praktické kroužkové vazbě pro každého řidiče a v podstatě i pro všechny cestovatele
První pomoc na cestách

Kniha obsahuje přehledně uspořádané informace o poskytování první pomoci při úrazech, dopravních nehodách i náhlých zdravotních příhodách. Prakticky rozdělené kategorie úrazů, jejich příčiny, nebezpečí, možné následky i postupy činností doplněné názornými ilustracemi využijete také při výletech, víkendových pobytech na chatě, na dětském táboře nebo během dovolené mimo dosah rychlé zdravotnické pomoci.

Na rozdíl od ostatních příruček první pomoci se v této knize navíc dozvíte, jak správně vyprostit zraněného z havarovaného vozidla, jaké vážné chyby nejčastěji dělají horliví zachránci, jak si ochráníte své vlastní zdraví před infekcí nebo nákazou ze strany zraněné osoby, jaké nebezpečí vám hrozí při používání airbagů a bezpečnostních pásů nebo za jak dlouho vstřebáte alkohol, obsažený v běžných alkoholických nápojích. Kniha pamatuje i na ženy a na jejich bezpečnost při jízdě v automobilu v období těhotenství.

Klepněte pro větší obrázek

Vzhledem k praktickému formátu, nezavírající se kroužkové vazbě a přehlednému rozdělení jednotlivých kapitol můžete knihu využít nejen preventivně pro získání vědomostí, ale i přímo na místě nehody při ošetřování zraněné osoby.

Potřebné informace pro závěrečnou zkoušku ze zdravotní přípravy (řidičský průkaz skupiny A, A1, B, B1, C a D) v knize naleznou i žáci autoškol a řidiči referentských vozidel.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků