První pomoc na cestách

Nepostradatelná příručka v praktické kroužkové vazbě pro každého řidiče a v podstatě i pro všechny cestovatele
První pomoc na cestách

Kniha obsahuje přehledně uspořádané informace o poskytování první pomoci při úrazech, dopravních nehodách i náhlých zdravotních příhodách. Prakticky rozdělené kategorie úrazů, jejich příčiny, nebezpečí, možné následky i postupy činností doplněné názornými ilustracemi využijete také při výletech, víkendových pobytech na chatě, na dětském táboře nebo během dovolené mimo dosah rychlé zdravotnické pomoci.

Na rozdíl od ostatních příruček první pomoci se v této knize navíc dozvíte, jak správně vyprostit zraněného z havarovaného vozidla, jaké vážné chyby nejčastěji dělají horliví zachránci, jak si ochráníte své vlastní zdraví před infekcí nebo nákazou ze strany zraněné osoby, jaké nebezpečí vám hrozí při používání airbagů a bezpečnostních pásů nebo za jak dlouho vstřebáte alkohol, obsažený v běžných alkoholických nápojích. Kniha pamatuje i na ženy a na jejich bezpečnost při jízdě v automobilu v období těhotenství.

Klepněte pro větší obrázek

Vzhledem k praktickému formátu, nezavírající se kroužkové vazbě a přehlednému rozdělení jednotlivých kapitol můžete knihu využít nejen preventivně pro získání vědomostí, ale i přímo na místě nehody při ošetřování zraněné osoby.

Potřebné informace pro závěrečnou zkoušku ze zdravotní přípravy (řidičský průkaz skupiny A, A1, B, B1, C a D) v knize naleznou i žáci autoškol a řidiči referentských vozidel.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků