První pomoc na cestách

Nepostradatelná příručka v praktické kroužkové vazbě pro každého řidiče a v podstatě i pro všechny cestovatele
První pomoc na cestách

Kniha obsahuje přehledně uspořádané informace o poskytování první pomoci při úrazech, dopravních nehodách i náhlých zdravotních příhodách. Prakticky rozdělené kategorie úrazů, jejich příčiny, nebezpečí, možné následky i postupy činností doplněné názornými ilustracemi využijete také při výletech, víkendových pobytech na chatě, na dětském táboře nebo během dovolené mimo dosah rychlé zdravotnické pomoci.

Na rozdíl od ostatních příruček první pomoci se v této knize navíc dozvíte, jak správně vyprostit zraněného z havarovaného vozidla, jaké vážné chyby nejčastěji dělají horliví zachránci, jak si ochráníte své vlastní zdraví před infekcí nebo nákazou ze strany zraněné osoby, jaké nebezpečí vám hrozí při používání airbagů a bezpečnostních pásů nebo za jak dlouho vstřebáte alkohol, obsažený v běžných alkoholických nápojích. Kniha pamatuje i na ženy a na jejich bezpečnost při jízdě v automobilu v období těhotenství.

Klepněte pro větší obrázek

Vzhledem k praktickému formátu, nezavírající se kroužkové vazbě a přehlednému rozdělení jednotlivých kapitol můžete knihu využít nejen preventivně pro získání vědomostí, ale i přímo na místě nehody při ošetřování zraněné osoby.

Potřebné informace pro závěrečnou zkoušku ze zdravotní přípravy (řidičský průkaz skupiny A, A1, B, B1, C a D) v knize naleznou i žáci autoškol a řidiči referentských vozidel.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 14 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků