První pohled na LMDh prototyp od BMW. Rozdá si to s Porsche, ale i s Cadillacem

Kategorie LMH a LMDh se nám poslední dobou pěkně naplnily. Vypadá to, že ročník 2023 bude v motorsportu nabitý!

BMW již v polovině tohoto roku oznámilo, že se vrací na nejvyšší úroveň vytrvalostního závodění. Dveře mnichovské automobilce otevřela nová kategorie prototypů LMDh. „Jsme zpátky, Daytona 2023,“ uvedl šéf divize BMW M Markus Flasch čas a místo návratu.

Nyní tak čekáme na to, až ze spolupráce divizí BMW M Motorsport a BMW Group Designworks vyleze zcela nové závodní auto. Práce jsou v plném proudu a automobilka nám nyní ukazuje první designovou skicu. Zatím tedy vidíme jen digitální podobu auta.

Automobilka zatím nepotvrdila, zdali se v roce 2023 podívá i do Le Mans. BMW v tomto závodě naposledy vyhrálo v roce 1999 s prototypem V12 LMR. Zatím je však potvrzená pouze Daytona. Novinka od BMW bude vážit okolo tuny, částečně vyjde z techniky LMP2 a bude ji pohánět hybrid o výkonu až 500 kW (680 koní).

Kategorie LMDh se nám začala hezky plnit. Svou účast potvrdily již dříve i značky Porsche, Cadillac i Lamborghini. Vozy LMH (závodící pouze ve FIA WEC) budou od Toyoty, Peugeotu nebo Ferrari. 

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Váš názor Další článek: S pihou na kráse, ale za střízlivou cenu. Tato Škoda Favorit 135 LS vypadá lákavě

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,