První pohled na koncept Kia EV9. Elektrické SUV se zaměří na recyklované materiály

Další upoutávka už láká na oficiální premiéru elektrického konceptu, která proběhne příští týden.

O kompletní odhalení tedy nakonec nejde. Svůj koncept nového elektrického SUV EV9 nám Kia prozatím ukazuje na prvních skicách a hrstce záběrů v upoutávce níže. Novinka má pro značku ztělesňovat její snahu stát se udržitelným výrobcem automobilů, nepřekvapí tedy, že využije řadu recyklovaných materiálů.

Koncept EV9 bude pokračovat na designové vlně nejnovějších modelů značky, pochopitelně ale ve formě vize vypadá dosti futuristicky. Karoserie s širokými boky naznačuje prostorný interiér – ostatně nadále se mluví o možnosti až sedmimístné kabiny, kdy zahraniční zdroje přirovnávají možnou velikost produkčního elektrického SUV k americkému modelu Telluride.

Podobně jako u sourozence od Hyundaie, chystaného konceptu SEVEN (vize SUV Ioniq 7), bude styl kabiny studie EV9 zřejmě dosti vzdálený reálné produkci. První skici ukazují jednoduchou palubní desku s ultra širokým displejem, dotykovými plochami na samotném čalounění a zajímavě řešeným volantem.

Ve videu zmiňujícím kroky značky na poli udržitelnosti se dozvíme o použití recyklovaných plastů pro čalounění sedaček nebo koberců podlahy vyrobených z rybářských sítí. Každopádně do roku 2030 chce Kia vyrábět 20 % všech svých plastových dílů z recyklovaného plastu.

Po stránce techniky mluví Kia pouze o „pokročilém elektrickém ústrojí“. Obecně se ale očekává u produkčního SUV EV9 použití E-GMP platformy, která zajistí architekturu s 800V elektrickou sítí pro rychlé nabíjení. A pokud Kia využije stejné konfigurace elektrického ústrojí jako Hyundai u chystaného Ioniqu 7, mělo by EV9 využít také novou generaci baterie o kapacitě 100 kWh

Více informací si nechává Kia pro oficiální představení konceptu EV9, které proběhne 17. listopadu na konferenci AutoMobility v Los Angeles. Ve stejnou dobu na stejném místě se ukáže také zmíněný Hyundai SEVEN.

Kia

Nejstarší korejská automobilka Kia byla založena v roce 1944, automobily začala ale vyrábět až v roce 1974. Do společnosti po jejím bankrotu vstoupil v roce 1998 Hyundai.

Automobilka své vozy vyrábí i v továrnách v Česku a na Slovensku, mimo jiné i Kia Ceed.

Kia Picanto • Kia Rio •​ Kia Ceed •​ Kia Sportage •​ Kia Sorento •​ Kia Stonic •​ Kia e-Soul •​ Kia Niro

Diskuze (4) Další článek: Subaru Solterra oficiálně: Příbuznost s Toyotou netají, chytrý pohon 4x4 nechybí

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz