První pohled na BMW 2 Gran Coupé. Tohle auto zatopí Mercedesu CLA

První oficiální fotografie nového BMW řady 2 Gran Coupé je venku. Pravda, moc toho nevidíme. Něco nového jsme se ale přece dozvěděli.

V BMW neustále pokračuje novinková řež. V poslední době má opravdu napilno a sype na nás jednu novinku na druhou. Jeho modelová ofenzíva zanedlouho vyústí i v zcela novou karosářskou verzi BMW řady 2, kdy se vedle kupé postaví i čtyřdveřová verze, která nahradí kabriolet.

Budoucnost řady 2 od BMW: Kabrio končí, přijde Gran Coupé

Budoucnost řady 2 od BMW: Kabrio končí, přijde Gran Coupé

Kompaktní prémiový vůz dorazí na náš trh na jaře příštího roku. Předcházet mu bude světová premiéra letos v listopadu. První informace o tomto odhalení uvedl předseda představenstva Harald Krüger během výroční tiskové konference.

Nové BMW řady 1 je za dveřmi: Ztratí pohon zadních kol, ale nabídne více prostoru

Nové BMW řady 1 je za dveřmi: Ztratí pohon zadních kol, ale nabídne více prostoru

Pokud ale budete očekáváte kupé-zadokolku s dalším párem dveří, budeme vás muset zklamat. Novinka totiž bude, stejně jako očekávaná další generace řady 1, stát na nejnovější architektuře s předním pohonem. Stejně ale těžko říct, jestli klientela těchto vozů dokázala koncepci zadního pohonu náležitě využít. S kompaktním hatchbackem bude novinka dokonce sdílet některé technologie.

BMW M2 Competition dostalo paket od M Performance, ušetří až 31 kg

BMW M2 Competition dostalo paket od M Performance, ušetří až 31 kg

Z některých zdrojů vyplývá, že bude k mání i model xDrive, čili s pohonem všech kol. Vrchol modelové nabídky by pak mohla zastupovat verze M235i, stejně jako u crossoveru X2 M35i. Výkon 300 koní by přece vůbec nebyl k zahození. Na bližší informace si ale budeme muset ještě počkat. Jedno je ale jisté. Menší brácha BMW 4 Gran Coupé a rival pro nový Mercedes-Benz CLA je už blízko.

TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

včera | Jan Mička | 25 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 10 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků