První pohled na BMW 2 Gran Coupé. Tohle auto zatopí Mercedesu CLA

První oficiální fotografie nového BMW řady 2 Gran Coupé je venku. Pravda, moc toho nevidíme. Něco nového jsme se ale přece dozvěděli.

V BMW neustále pokračuje novinková řež. V poslední době má opravdu napilno a sype na nás jednu novinku na druhou. Jeho modelová ofenzíva zanedlouho vyústí i v zcela novou karosářskou verzi BMW řady 2, kdy se vedle kupé postaví i čtyřdveřová verze, která nahradí kabriolet.

Budoucnost řady 2 od BMW: Kabrio končí, přijde Gran Coupé

Budoucnost řady 2 od BMW: Kabrio končí, přijde Gran Coupé

Kompaktní prémiový vůz dorazí na náš trh na jaře příštího roku. Předcházet mu bude světová premiéra letos v listopadu. První informace o tomto odhalení uvedl předseda představenstva Harald Krüger během výroční tiskové konference.

Nové BMW řady 1 je za dveřmi: Ztratí pohon zadních kol, ale nabídne více prostoru

Nové BMW řady 1 je za dveřmi: Ztratí pohon zadních kol, ale nabídne více prostoru

Pokud ale budete očekáváte kupé-zadokolku s dalším párem dveří, budeme vás muset zklamat. Novinka totiž bude, stejně jako očekávaná další generace řady 1, stát na nejnovější architektuře s předním pohonem. Stejně ale těžko říct, jestli klientela těchto vozů dokázala koncepci zadního pohonu náležitě využít. S kompaktním hatchbackem bude novinka dokonce sdílet některé technologie.

BMW M2 Competition dostalo paket od M Performance, ušetří až 31 kg

BMW M2 Competition dostalo paket od M Performance, ušetří až 31 kg

Z některých zdrojů vyplývá, že bude k mání i model xDrive, čili s pohonem všech kol. Vrchol modelové nabídky by pak mohla zastupovat verze M235i, stejně jako u crossoveru X2 M35i. Výkon 300 koní by přece vůbec nebyl k zahození. Na bližší informace si ale budeme muset ještě počkat. Jedno je ale jisté. Menší brácha BMW 4 Gran Coupé a rival pro nový Mercedes-Benz CLA je už blízko.

TEST Opel Astra 1.4 Turbo CVT: Tříválec + CVT = Drahá poukázka na průšvih?

Opel Astra 1.4 Turbo CVT

Kompaktní Opel se při aktuálním faceliftu velmi výrazně změnil, jakkoli to tak na první pohled nevypadá. Všechny motory jsou nyní výhradně tříválcové a ten nejsilnější se pojí s převodovkou CVT. Zní to vám to jako zaručený recept na mizérii na kolech?

dnes | Petr Schnagl | 5 příspěvků
Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik