První pohled na BMW 2 Gran Coupé. Tohle auto zatopí Mercedesu CLA

První oficiální fotografie nového BMW řady 2 Gran Coupé je venku. Pravda, moc toho nevidíme. Něco nového jsme se ale přece dozvěděli.

V BMW neustále pokračuje novinková řež. V poslední době má opravdu napilno a sype na nás jednu novinku na druhou. Jeho modelová ofenzíva zanedlouho vyústí i v zcela novou karosářskou verzi BMW řady 2, kdy se vedle kupé postaví i čtyřdveřová verze, která nahradí kabriolet.

Budoucnost řady 2 od BMW: Kabrio končí, přijde Gran Coupé

Budoucnost řady 2 od BMW: Kabrio končí, přijde Gran Coupé

Kompaktní prémiový vůz dorazí na náš trh na jaře příštího roku. Předcházet mu bude světová premiéra letos v listopadu. První informace o tomto odhalení uvedl předseda představenstva Harald Krüger během výroční tiskové konference.

Nové BMW řady 1 je za dveřmi: Ztratí pohon zadních kol, ale nabídne více prostoru

Nové BMW řady 1 je za dveřmi: Ztratí pohon zadních kol, ale nabídne více prostoru

Pokud ale budete očekáváte kupé-zadokolku s dalším párem dveří, budeme vás muset zklamat. Novinka totiž bude, stejně jako očekávaná další generace řady 1, stát na nejnovější architektuře s předním pohonem. Stejně ale těžko říct, jestli klientela těchto vozů dokázala koncepci zadního pohonu náležitě využít. S kompaktním hatchbackem bude novinka dokonce sdílet některé technologie.

BMW M2 Competition dostalo paket od M Performance, ušetří až 31 kg

BMW M2 Competition dostalo paket od M Performance, ušetří až 31 kg

Z některých zdrojů vyplývá, že bude k mání i model xDrive, čili s pohonem všech kol. Vrchol modelové nabídky by pak mohla zastupovat verze M235i, stejně jako u crossoveru X2 M35i. Výkon 300 koní by přece vůbec nebyl k zahození. Na bližší informace si ale budeme muset ještě počkat. Jedno je ale jisté. Menší brácha BMW 4 Gran Coupé a rival pro nový Mercedes-Benz CLA je už blízko.

Minitest VW Polo GTI s manuálem: Jednou se o něj ještě porveme!

VW Polo GTI (minitest)

Polo je díky dvoulitru zjevem mezi malými ostrými hatchbacky. Ke štěstí nám chyběla akorát maličkost. Manuál. Rádi bychom jásali, ale jediné, co můžeme nyní říci, je, že byl a už není. Po pár měsících ve výrobě GTI se spojkovým pedálem a řadicí pákou skončilo. Hádejte, komu můžete děkovat.

včera | Miro Mihálik | 4 příspěvky
TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

23.  6.  2019 | Petr Schnagl | 10 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků