První pohled na Audi AI:me ještě před premiérou. Pořád má co skrývat

Kompaktní autonomní automobil do města. To, o čem se dříve jenom mluvilo, se teď pomalu ale jistě chystá na světové autosalony.

Audi odhalilo první snímek očekávaného vozu ještě před oficiální premiérou na autosalonu v Šanghaji, která proběhne v pondělí 15. dubna. Že jde o Audi, asi na první pohled nepoznáte. Poznávacím znakem je tu ale světlomet ostře zaklenutý do blatníku, což patří k designovému jazyku značky.

Audi chystá do Šanghaje nový koncept. AI:me bude autonomní kompakt do města

Audi chystá do Šanghaje nový koncept. AI:me bude autonomní kompakt do města

„Audi AI:me je název nové designové studie, kterou předvedeme na autosalonu v Šanghaji. Tento koncept představuje naší vizi o kompaktním autonomním voze určeném do velkých měst zítřka“, tvrdí automobilka v oficiálním prohlášení.

K tomu, co o voze zatím víme, se kromě snímku žádná nová informace neobjevila, a i tak jsou dostupné informace zatím jen okrajové. Automobil by měl nabídnout plně autonomní jízdu a řadu displejů v interiéru. Nejmodernější technologie a umělá inteligence na palubě jsou pak samozřejmostí.

Audi Q4 e-tron oficiálně: Další elektrické SUV Audi čekejte na konci roku 2020

Audi Q4 e-tron oficiálně: Další elektrické SUV Audi čekejte na konci roku 2020

Vsadíme si na to, že pod kapotou bude čistě elektrické ústrojí. Co jiného také od konceptu budoucnosti čekat. Počkejme si ale, do oficiálního představení zbývá jen pár dní.

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

včera | Michal Dokoupil | 51 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků