První pohled na Audi AI:me ještě před premiérou. Pořád má co skrývat

Kompaktní autonomní automobil do města. To, o čem se dříve jenom mluvilo, se teď pomalu ale jistě chystá na světové autosalony.

Audi odhalilo první snímek očekávaného vozu ještě před oficiální premiérou na autosalonu v Šanghaji, která proběhne v pondělí 15. dubna. Že jde o Audi, asi na první pohled nepoznáte. Poznávacím znakem je tu ale světlomet ostře zaklenutý do blatníku, což patří k designovému jazyku značky.

Audi chystá do Šanghaje nový koncept. AI:me bude autonomní kompakt do města

Audi chystá do Šanghaje nový koncept. AI:me bude autonomní kompakt do města

„Audi AI:me je název nové designové studie, kterou předvedeme na autosalonu v Šanghaji. Tento koncept představuje naší vizi o kompaktním autonomním voze určeném do velkých měst zítřka“, tvrdí automobilka v oficiálním prohlášení.

K tomu, co o voze zatím víme, se kromě snímku žádná nová informace neobjevila, a i tak jsou dostupné informace zatím jen okrajové. Automobil by měl nabídnout plně autonomní jízdu a řadu displejů v interiéru. Nejmodernější technologie a umělá inteligence na palubě jsou pak samozřejmostí.

Audi Q4 e-tron oficiálně: Další elektrické SUV Audi čekejte na konci roku 2020

Audi Q4 e-tron oficiálně: Další elektrické SUV Audi čekejte na konci roku 2020

Vsadíme si na to, že pod kapotou bude čistě elektrické ústrojí. Co jiného také od konceptu budoucnosti čekat. Počkejme si ale, do oficiálního představení zbývá jen pár dní.

Minitest VW Polo GTI s manuálem: Jednou se o něj ještě porveme!

VW Polo GTI (minitest)

Polo je díky dvoulitru zjevem mezi malými ostrými hatchbacky. Ke štěstí nám chyběla akorát maličkost. Manuál. Rádi bychom jásali, ale jediné, co můžeme nyní říci, je, že byl a už není. Po pár měsících ve výrobě GTI se spojkovým pedálem a řadicí pákou skončilo. Hádejte, komu můžete děkovat.

včera | Miro Mihálik | 4 příspěvky
TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

23.  6.  2019 | Petr Schnagl | 10 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků