První létající auto jde v pondělí do prodeje (+video)

Možná vás v ranní zácpě již párkrát napadlo, že by nebylo od věci létat do práce vrtulníkem. Ale co takhle se vznést přímo z přeplněné silnice a doletět jen zbytek cesty? Žádný sen náruživého čtenáře komiksů, ale čirá realita. Americká společnost Moller International se již léta zabývá vývojem dopravního prostředku schopného pohybovat se po silnicích jako auto, které by přitom umělo létat jako vrtulník a v přímce být rychlé jako menší tryskáč.

Po náročném vývoji firma tento týden oznámila, že v pondělí nabídne v akci na eBay první funkční kus modelu Skycar M400. Ten se může pochlubit prostorem pro čtyři cestující, schopností pohybovat se po silnicích a kolmo vzlétat a přistávat jako britský letoun Harrier z prostoru o průměru pouhých 10 metrů. Navíc dosahuje maximální letové rychlosti přes 600 km/h při doletu více jak 1200 km. O schopnostech M400 při pohybu po silnici se specifikace výrobce nezmiňuje.

Paul Moller se myšlenkou létajícího vozu zabývá již od roku 1963 a po následující desítky let utopil v projektu Skycar prý až 200 milionů dolarů. M400 měl dostat homologaci pro provoz na silnici i ve vzduchu nejpozději do roku 2008, v aukci se prý funkční prototyp objeví již zítra kvůli finančním problémům Mollerovy společnosti.

Toto pozoruhodné přibližovadlo bude nabídnuto za vyvolávací cenu 4 miliony dolarů. Pokud nevíte co s penězi a chcete své okolí ohromit opravdu výjimečným přibližovadlem, stavte se v pondělí na eBay. Soused s Veyronem zbledne závistí...

Stáhněte si video z testů Skycaru, vážně to létá... (DivX, 2,8 MB)

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Moller M400 při testech --- Jedna z vývojových verzí "vozu" --- Takto by měl M400 vypadat za letu --- Zřejmě poslední verze (křídla se při "letu" po zemi složí)
TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

5.  12.  2019 | Petr Schnagl | 30 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků
Levné Hyundaie i20 a i30 na ostří nože: Hodně muziky za méně než 300.000 Kč!

Hyundai i20 vs. Hyundai i30

Řekněme, že chcete nové auto a stanovíte si limit 300 tisíc korun. Český Hyundai má pro vás hned dvě lákavé nabídky.

1.  12.  2019 | Vladimír Kadera | 85 příspěvků