První informace k BMW Z4

Vzhledem k tomu, že se líbivý „bondovský“ roadster BMW Z3 vyrábí již nějaký ten rok, nastal podle automobilky ten správný čas pro jeho obměnu. První studie vozu, která by mohla model Z3 nahradit byla vystavena na detroitském autosalonu. Tehdejší koncept byl ale ještě nedopracovaný a šlo pouze o to, nastolit tvary modelu nového.
První informace k BMW Z4

V několika uplynulých týdnech a dnech bylo uveřejněno několik fotografií, které dávají „zet čtyřce“ jasný tvar. Podle všech předpokladů se i nový roadster snaží alespoň částečně zachovávat tvary předchozího modelu, protože ten byl velice oblíben a proč tedy už tak dobré měnit.

Klepněte pro větší obrázek

Vůz povyrostl ve všech směrech, což mimo jiné zaručuje i více místa pro cestující a o něco větší zavazadlový prostor, do kterého by se mělo nyní vejít více, než pouze jedno zavazadlo. Přední část je vytvořena v souladu ve stylu modelu X-coupé, což by měl být poznávací znak většiny vozů BMW nové generace, ale to zatím ještě není potvrzené. Zadní části dominují kruhové koncové svítilny a rozměrný nárazník, v jehož spodní části se nachází dvojice chromovaných koncovek výfuku.

Nová Z4 by měla být i více komfortní, než Z3, pochopitelně však za vyšší cenu. Pohon bude pro začátek zajišťovat čtveřice zážehových motorů. Základ bude tvořit dvoulitrový čtyřválec s výkonem 105 kW (143k), dále pak dva šestiválce o objemu 2,5 litru 142 kW (193k) a 3,0 litru 170 kW (231k) a vrchol nabídky bude tvořit agregát z „em trojky“ o výkonu 340k. K dispozici budou jak pěti/šestistupňové přímo řazené převodovky, tak i pětistupňové vyspělé automaty.

Na trh se Z4 dostane až v roce 2003 a dá se očekávat, že základní cena vozu bude odpovídat současné ceně některého z lepších provedení Z3.

Fotografie: Archiv autora

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků