První elektrické SUV od Nissanu se blíží. Patentové snímky se drží konceptu Ariya

Od původního konceptu Ariya se chystané elektrické SUV nejspíš příliš nevzdálí.

Zatímco se na uniklých patentových snímcích nedávno ukázala i nová generace Nissanu X-Trail, stejným způsobem se nyní částečně odhaluje i chystané první elektrické SUV japonské značky. Předzvěstí takového modelu byl minulý rok koncept Ariya, a jak ukazují patentové snímky sériové verze, od původního směřování se novinka nebude příliš lišit.

Nový Nissan X-Trail na dosud nejlepších ilustracích. Do reality už zřejmě nemá daleko

Nový Nissan X-Trail na dosud nejlepších ilustracích. Do reality už zřejmě nemá daleko

Především si tedy elektromobil udržuje stejné proporce se svažující se střechou, klasickou maskou ve tvaru V, která je samozřejmě zahlazena bez zbytečné mřížky a navazuje na úzké LED světlomety. Na patentech nejsou k vidění vnější zrcátka, je tedy možné, že i Nissan vykročí cestou Hondy e nebo Audi e-tron a na svém elektromobilu uvede místo konvenčních zrcadel kamerový systém.

Na zádi se stejně jako na konceptu rozprostírá velký LED panel zadních svítilen, víko kufru se vyznačuje značným prolisem a zadní nárazník byl do produkce také pozměněn. Základem pro SUV bude nová sdílená modulární platforma pro elektromobily aliance Renault-Nissan-Mitsubishi.

Nissan je nový král papírových modelů. V době pandemie jich nabízí přes dvacet

Nissan je nový král papírových modelů. V době pandemie jich nabízí přes dvacet

Snímky interiéru nemáme, každopádně i zde by mohl Nissan uvést docela minimalistický přístup původního konceptu, který se v případě nových elektromobilů těší oblibě. Nepochybně pak Nissan chystá i pokročilé funkce částečně asistovaného řízení, mluví se 2. úrovni autonomní jízdy.

Informace o pohonném ústrojí lze brát pouze z konceptu Ariya, který měl nabízet dvojici elektromotorů, pohon všech kol a vysoký výkon. Jelikož se ale očekává uvedení sériové verze elektrického SUV až během roku 2021, na další podrobnosti si musíme ještě počkat.

Škoda Felicia kdysi prošla i testem Top Gearu. Už tehdy byl Clarkson mistrem slova

Škoda Felicia kdysi prošla i testem Top Gearu. Už tehdy byl Clarkson mistrem slova

Škoda Felicia dostávala v britských médiích celkem dost prostoru. Dokonce vyhrála prestižní anketu.

včera | Vladimír Kadera | 1 příspěvek
Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

3.  6.  2020 | Jan Mička | 15 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků