První český elektromobil zvýšil dojezd. Do Benátek dojedete s jedinou zastávkou

V Česku byla zahájena výroba vozu Hyundai Kona Electric, který je nyní ještě lepší. Proč se ale u nás vyrábí jen silnější verze?

Hyundai Kona Electric se stal v polovině tohoto měsíce prvním masově vyráběným elektromobilem v Česku. Výroba probíhá v nošovické továrně, kde vzniká i rodina modelů i30. Elektromobil se nabízí ve dvou verzích: slabší o výkonu 100 kW a s baterií o kapacitě 39,2 kWh, a silnější s výkonem 150 kW a 64kWh baterií.

Nový Hyundai Kona Hybrid dorazil do Česka. Má akční ceny a bohatou výbavu

Nový Hyundai Kona Hybrid dorazil do Česka. Má akční ceny a bohatou výbavu

U nás se vyrábí jen silnější varianta. Ta měla ještě donedávna udávaný dojezd na jedno nabití 449 kilometrů. Dle poslední zprávy je ale nově vyráběná verze schopná dojet ještě dál, konkrétně až 484 kilometrů, což je zlepšení o 8 procent. S tímto dojezdem už můžete teoreticky dojet například do italských Benátek a jen jednou po cestě nabíjet. Trasu Praha - Brno pak otočíte na jednu „nádrž“ a ještě zbude na pojížďky po městě.

Elektrická Kona za svůj prodloužený dojezd vděčí několika klíčovým změnám. Předně jde o nové pneumatiky Michelin Primacy 4, které vystřídaly dosavadní pneumatiky od společnosti Nexen. Dále jde o jiné uložení zadní nápravy a zadních tlumičů, které zajišťuje lepší kontakt s vozovkou a pomohl také upravený softwaru.

Češi volili Auto roku pro seniory. Vyhrál už nevyráběný Hyundai, uspěla i Škoda

Češi volili Auto roku pro seniory. Vyhrál už nevyráběný Hyundai, uspěla i Škoda

Na konci listopadu loňského roku jsme se zeptali českého zastoupení, jaký je poměr prodejů mezi silnou a slabou verzí. V odpovědi stálo, že zatímco se v období leden - říjen prodalo 40 silných verzí, slabá v tomto časovém období nezajímala vůbec nikoho. Možná to tedy bude odpověď na otázku, proč se u nás vyrábí jen silnější verze.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

TEST Peugeot e-208 GT 100 kW: Cizelace městského auta pro nadšence

Peugeot e-208 GT

Peugeot 208 se prodává i v elektrické variantě. Zkusili jsme si kousek v nejvyšší výbavě GT.

dnes | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 88 příspěvků