První český elektromobil zvýšil dojezd. Do Benátek dojedete s jedinou zastávkou

V Česku byla zahájena výroba vozu Hyundai Kona Electric, který je nyní ještě lepší. Proč se ale u nás vyrábí jen silnější verze?

Hyundai Kona Electric se stal v polovině tohoto měsíce prvním masově vyráběným elektromobilem v Česku. Výroba probíhá v nošovické továrně, kde vzniká i rodina modelů i30. Elektromobil se nabízí ve dvou verzích: slabší o výkonu 100 kW a s baterií o kapacitě 39,2 kWh, a silnější s výkonem 150 kW a 64kWh baterií.

Nový Hyundai Kona Hybrid dorazil do Česka. Má akční ceny a bohatou výbavu

Nový Hyundai Kona Hybrid dorazil do Česka. Má akční ceny a bohatou výbavu

U nás se vyrábí jen silnější varianta. Ta měla ještě donedávna udávaný dojezd na jedno nabití 449 kilometrů. Dle poslední zprávy je ale nově vyráběná verze schopná dojet ještě dál, konkrétně až 484 kilometrů, což je zlepšení o 8 procent. S tímto dojezdem už můžete teoreticky dojet například do italských Benátek a jen jednou po cestě nabíjet. Trasu Praha - Brno pak otočíte na jednu „nádrž“ a ještě zbude na pojížďky po městě.

Elektrická Kona za svůj prodloužený dojezd vděčí několika klíčovým změnám. Předně jde o nové pneumatiky Michelin Primacy 4, které vystřídaly dosavadní pneumatiky od společnosti Nexen. Dále jde o jiné uložení zadní nápravy a zadních tlumičů, které zajišťuje lepší kontakt s vozovkou a pomohl také upravený softwaru.

Češi volili Auto roku pro seniory. Vyhrál už nevyráběný Hyundai, uspěla i Škoda

Češi volili Auto roku pro seniory. Vyhrál už nevyráběný Hyundai, uspěla i Škoda

Na konci listopadu loňského roku jsme se zeptali českého zastoupení, jaký je poměr prodejů mezi silnou a slabou verzí. V odpovědi stálo, že zatímco se v období leden - říjen prodalo 40 silných verzí, slabá v tomto časovém období nezajímala vůbec nikoho. Možná to tedy bude odpověď na otázku, proč se u nás vyrábí jen silnější verze.

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 124 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 24 příspěvků
Minitest Honda Civic 5D 1.0 VTEC CVT: Stačilo po 5 letech jen posypat pepřem?

Honda Civic 1.0 VTEC CVT

Japonci Hondu Civic lehce vylepšili a poslali zpět na trh se zajímavou cenou. Stačí to ale k tomu, aby vyčnívala nad konkurencí?

21.  3.  2020 | Vladimír Kadera | 125 příspěvků