Prototyp Hondy Civic Type R míří na autosalon v Tokiu. Odhalí konečně techniku?

Na uvedení produkční varianty Honda očividně ještě není zcela připravena.

Vypadá to, že na oficiální premiéru nové generace Hondy Civic Type R si ještě chvíli počkáme. Japonská automobilka sice oznamuje, že novinku předvede na lednovém autosalonu v Tokiu, stále se však bude jednat o prototyp nesoucí stylové maskování. Nadějí ovšem je, že Honda konečně zveřejní alespoň některé informace o technice nového hot hatche.

Mimo to chystá totiž značka s lednovým představením prototypu ukázat i další záběry z vývoje novinky. Jinak dodává, že premiéra produkční varianty Type R proběhne někdy příští rok, přesné datum ale stále neupřesňuje.

Ačkoliv Honda nechává mnohé pod pokličkou, hrstku věcí už víme. Komu vadil odvážný design předchůdce, i přes maskování lze vidět, že nový Civic Type R nebude po vzoru své standardní varianty působit tak divoce. Rozšířené blatníky, velké křídlo na zádi nebo tři koncovky výfuku však přinese i novinka.

Dále budou samozřejmostí upravený podvozek, a jak potvrdily dřívější upoutávky, také větší kola obutá do pneumatik Michelin Pilot Sport 4, za nimiž najdeme silnější brzdovou soustavu od Brembo.

O pohonném ústrojí se zatím mluví pouze v rámci spekulací. S ohledem na silnou elektrifikaci značky může být nový Civic Type R vůbec posledním modelem Hondy v Evropě s čistě spalovacím motorem. Některé zdroje pak uvádí, že pod kapotou najdeme hybridní čtyřválec o výkonu 400 koní (294 kW). Spekuluje se taky o pohonu všech kol, zatímco manuální převodovka je podle všeho jistotou.

Snad tedy Honda v rámci prototypu již některé spekulace potvrdí či vyvrátí. Maskovaný Civic Type R bude na autosalonu v Tokiu vystaven od 14. do 16. ledna 2022.

Honda Civic

Honda Civic je sportovnější typ vozu od japonské automobilky. Symbol spolehlivosti a robustního zpracování zůstává u atmosférických motorů i poté, co většina konkurence přešla na menší objem a přeplňování.

10. generace • Honda Civic Type-R • Test Honda Civic 5D 1.0 VTEC CVT • Ceny v ČR • Test Honda Civic Sedan 1.6 i-DTEC • Dostupné motory • Test Honda Civic Type R GT 2020

Váš názor Další článek: Nový Aston Martin V12 Vantage se dále probouzí. Na zádi uvede velké křídlo

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,