Prototyp Fordu Bronco prochází testy v Mohavské poušti. Odhalení čekejte na jaře

Ford vypouští do světa další upoutávku na znovuzrozený model Bronco. K odhalení dojde už zanedlouho.

V USA známý teréňák Ford Bronco chystá návrat v plné parádě a americká značka plánuje novinku uvést jako globální model, který nebude určen pouze amerických zákazníkům. V nové upoutávce Ford ukazuje testování novinky v terénu Mohavské pouště. Silně zamaskovaný model popisuje jako experimentální prototyp, ze záběrů ostatně auto stále vypadá jako testovací mula.

Zájem o Mustang Mach-E je vysoký. Ford dýchá Tesle na záda na jejím domácím území

Zájem o Mustang Mach-E je vysoký. Ford dýchá Tesle na záda na jejím domácím území

O žádné městské SUV tedy samozřejmě nepůjde. Bronco chce zajistit opravdu schopnou jízdu v terénu, přičemž tomu poslouží i samotný základ, který bude využit z pick-upu Ranger. Dříve se nicméně mluvilo o uvedení menší varianty Bronca, jež se zařadí pod plnohodnotný „full-size“ model.  

Vrcholné Bronco má přijet s hranatými tvary moderního off-roadu. Na pátých dveřích by nemělo chybět ani postaru umístěné rezervní kolo. Určitou představu o liniích karoserie vozu nedávno předvedlo závodní provedení Bronco R Prototype pro off-road podnik Baja 1000. Navnadilo přitom i na jednu z motorizací sériového vozu.

Nový Ford Bronco odhalen v závodní verzi. Dvě turba bude mít i produkční verze

Nový Ford Bronco odhalen v závodní verzi. Dvě turba bude mít i produkční verze

Brian Novak, vedoucí divize Ford Performance již prozradil, že dvakrát přeplňovaný motor EcoBoost ze závodní verze představuje jednotku, kterou uvidíme i v produkční verzi. Pravděpodobně tedy dojede na šestiválec známý například z Fordu F-150 Raptor. Spekuluje se nicméně o základní motorizaci ve formě přeplňovaného čtyřválce 2.3 EcoBoost.

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

Odhalení sériové podoby Fordu Bronco máme očekávat na letošní jaro. Do té doby nás bude Ford určitě zásobovat dalšími upoutávkami a informacemi o technice vozu.

Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

Hyundai i10 1.2 MPi

Hyundai představil třetí generaci nejmenšího modelu i10. Nabízí ji s dvěma zážehovými motory a manuální či robotizovanou převodovkou. Kromě designu chce lákat i racionálním zaměřením a stále příznivou cenou.

23.  1.  2020 | Svět motorů | 13 příspěvků
TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 76 příspěvků
Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků