Prototyp Fordu Bronco prochází testy v Mohavské poušti. Odhalení čekejte na jaře

Ford vypouští do světa další upoutávku na znovuzrozený model Bronco. K odhalení dojde už zanedlouho.

V USA známý teréňák Ford Bronco chystá návrat v plné parádě a americká značka plánuje novinku uvést jako globální model, který nebude určen pouze amerických zákazníkům. V nové upoutávce Ford ukazuje testování novinky v terénu Mohavské pouště. Silně zamaskovaný model popisuje jako experimentální prototyp, ze záběrů ostatně auto stále vypadá jako testovací mula.

Zájem o Mustang Mach-E je vysoký. Ford dýchá Tesle na záda na jejím domácím území

Zájem o Mustang Mach-E je vysoký. Ford dýchá Tesle na záda na jejím domácím území

O žádné městské SUV tedy samozřejmě nepůjde. Bronco chce zajistit opravdu schopnou jízdu v terénu, přičemž tomu poslouží i samotný základ, který bude využit z pick-upu Ranger. Dříve se nicméně mluvilo o uvedení menší varianty Bronca, jež se zařadí pod plnohodnotný „full-size“ model.  

Vrcholné Bronco má přijet s hranatými tvary moderního off-roadu. Na pátých dveřích by nemělo chybět ani postaru umístěné rezervní kolo. Určitou představu o liniích karoserie vozu nedávno předvedlo závodní provedení Bronco R Prototype pro off-road podnik Baja 1000. Navnadilo přitom i na jednu z motorizací sériového vozu.

Nový Ford Bronco odhalen v závodní verzi. Dvě turba bude mít i produkční verze

Nový Ford Bronco odhalen v závodní verzi. Dvě turba bude mít i produkční verze

Brian Novak, vedoucí divize Ford Performance již prozradil, že dvakrát přeplňovaný motor EcoBoost ze závodní verze představuje jednotku, kterou uvidíme i v produkční verzi. Pravděpodobně tedy dojede na šestiválec známý například z Fordu F-150 Raptor. Spekuluje se nicméně o základní motorizaci ve formě přeplňovaného čtyřválce 2.3 EcoBoost.

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

Odhalení sériové podoby Fordu Bronco máme očekávat na letošní jaro. Do té doby nás bude Ford určitě zásobovat dalšími upoutávkami a informacemi o technice vozu.

TEST Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG: Můj brácha má prima bráchu

Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG

S kompakty na platformě MQB Evo se v posledních měsících roztrhl pytel. Dnes si řekneme více o novém Seatu Leon, který dorazil do testu v podobné konfiguraci jako nedávno Volkswagen Golf. Mohou se oba sourozenci v zásadních věcech vůbec lišit?

12.  7.  2020 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 87 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků