Protoscar šokuje: Porsche 911 Carrera jako kombi

Designové studio Protoscar ze Švýcarska, které mimo jiné úzce spolupracuje se světoznámým tunerem Rinspeed, představí na ženevském autosalónu úpravu vozu Porsche 911 Carrera (modelová řady 996). Nová studie nese jméno Porsche 911 Shooting Brake.

Zatímco přední část 911-kombi se oproti sériové verzi vůbec nezměnila, zadní část s protaženou střechou a tvarem skla připomínající nové Toledo vypadá velmi odvážně. Původní linie auta jsou dobře patrné při pohledu z boku, kde vidíme křivky původního kupé.

Považovat tuto studii za kombi je dost nereálné, protože filosofie Porsche umisťovat motory za zadní nápravu zcela odbourává myšlenku na jakýkoliv úložný prostor za sedačkami. Tomu také odpovídá fakt, že u Shooting Brake slouží zadní sklo pouze jako vytahovací zásuvka, do které se dají uložit ploché předměty. Úpravou prošel i zadní nárazník, světlomety a pár dalších detailů, jako jsou koncovky výfuku.

Pod kapotou zůstává klasický motor: šestiválec s protiběžnými písty o objemu 3.6 l. Protoscar udává akceleraci z nuly na stovku za 5,2 s a nejvyšší rychlost bude zhruba 280 km/h.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků