Proton chystá nové modely a vlastní výrobu motorů

Malajská automobilka Proton v uplynulých dnech oficiálně ohlásila, že do příštího roku hodlá přijít s celou řadou nových modelů a chystá i expanzi na vícero zahraničních trhů. Kromě toho se automobilka chystá i na výrobu svých vlastních agregátů a v současností hladá vhodné zahraniční partnery s potřebným know-how. Až doteď byly tyto vozy poháněny motory Mitsubishi, to se však má již v brzké době změnit.

Co se týče nových modelů, automobilka nabídne samozřejmě cenově dostupný vůz kategorie sub-compact a také o něco větší sedan. Vrcholem novinek roku 2009 má být vůz kategorie MPV. V tomto případě půjde o prvotinu a výsledek jistě vzbudí dostatek pozornosti a především spustí lavinu různých srovnávaní s evropskými či japonskými MPV. Automobilka má v současnosti díky tamní vládě dominantní místo na domáckém trhu, ale navzdory tomu plánuje další expanzi. Za důležitý trh považuje Indii, kde se poptávka po malých městských vozech zvyšuje.
 
V oblasti výroby vlastních motorů vstupuje automobilka takřka opět do neznámých vod. Poprvé totiž plánuje výrobu menších dieselových agregátů, vedle nich samozřejmě nebudou chybět i motory zážehové, ovšem na úspěch vznětových motorů se představitelé automobilky spoléhají víc. 
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků