Proton chystá nové modely a vlastní výrobu motorů

Malajská automobilka Proton v uplynulých dnech oficiálně ohlásila, že do příštího roku hodlá přijít s celou řadou nových modelů a chystá i expanzi na vícero zahraničních trhů. Kromě toho se automobilka chystá i na výrobu svých vlastních agregátů a v současností hladá vhodné zahraniční partnery s potřebným know-how. Až doteď byly tyto vozy poháněny motory Mitsubishi, to se však má již v brzké době změnit.

Co se týče nových modelů, automobilka nabídne samozřejmě cenově dostupný vůz kategorie sub-compact a také o něco větší sedan. Vrcholem novinek roku 2009 má být vůz kategorie MPV. V tomto případě půjde o prvotinu a výsledek jistě vzbudí dostatek pozornosti a především spustí lavinu různých srovnávaní s evropskými či japonskými MPV. Automobilka má v současnosti díky tamní vládě dominantní místo na domáckém trhu, ale navzdory tomu plánuje další expanzi. Za důležitý trh považuje Indii, kde se poptávka po malých městských vozech zvyšuje.
 
V oblasti výroby vlastních motorů vstupuje automobilka takřka opět do neznámých vod. Poprvé totiž plánuje výrobu menších dieselových agregátů, vedle nich samozřejmě nebudou chybět i motory zážehové, ovšem na úspěch vznětových motorů se představitelé automobilky spoléhají víc. 
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků