Propouštět se bude i v evropské pobočce General Motors

Koncern General Motors globálně zaznamenává jednu ztrátu za druhou a přirozeně se to týká i evropské části společnosti. General Motors Europe plánuje v tomto období propustit přibližně 5 tisíc zaměstnanců, což znamená, že o své místo přijde téměř 10 % pracovníků. Tato opatření jsou bohužel nutná pro redukování nákladů a zmírnění ztrát. 

S odstupujícími zaměstnanci bude podepsána dohoda o odstupném a propustit se bude najmě továren v západní Evropě, jako například v Antverpách nebo ve Štrasburku. S těmito neoblíbenými praktikami snižování ztrát se pravděpodobně budeme potkávat stále častěji. Hromadné propouštění avizoval i koncern PSA Peugeot Citroen, automobilka BMW a Volkswagen a o některá místa přijdou i zaměstnanci Fordu.
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků