Propouštět se bude i v evropské pobočce General Motors

Koncern General Motors globálně zaznamenává jednu ztrátu za druhou a přirozeně se to týká i evropské části společnosti. General Motors Europe plánuje v tomto období propustit přibližně 5 tisíc zaměstnanců, což znamená, že o své místo přijde téměř 10 % pracovníků. Tato opatření jsou bohužel nutná pro redukování nákladů a zmírnění ztrát. 

S odstupujícími zaměstnanci bude podepsána dohoda o odstupném a propustit se bude najmě továren v západní Evropě, jako například v Antverpách nebo ve Štrasburku. S těmito neoblíbenými praktikami snižování ztrát se pravděpodobně budeme potkávat stále častěji. Hromadné propouštění avizoval i koncern PSA Peugeot Citroen, automobilka BMW a Volkswagen a o některá místa přijdou i zaměstnanci Fordu.
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků