Propouštět se bude i v evropské pobočce General Motors

Koncern General Motors globálně zaznamenává jednu ztrátu za druhou a přirozeně se to týká i evropské části společnosti. General Motors Europe plánuje v tomto období propustit přibližně 5 tisíc zaměstnanců, což znamená, že o své místo přijde téměř 10 % pracovníků. Tato opatření jsou bohužel nutná pro redukování nákladů a zmírnění ztrát. 

S odstupujícími zaměstnanci bude podepsána dohoda o odstupném a propustit se bude najmě továren v západní Evropě, jako například v Antverpách nebo ve Štrasburku. S těmito neoblíbenými praktikami snižování ztrát se pravděpodobně budeme potkávat stále častěji. Hromadné propouštění avizoval i koncern PSA Peugeot Citroen, automobilka BMW a Volkswagen a o některá místa přijdou i zaměstnanci Fordu.
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků