Propouštět se bude i v evropské pobočce General Motors

Koncern General Motors globálně zaznamenává jednu ztrátu za druhou a přirozeně se to týká i evropské části společnosti. General Motors Europe plánuje v tomto období propustit přibližně 5 tisíc zaměstnanců, což znamená, že o své místo přijde téměř 10 % pracovníků. Tato opatření jsou bohužel nutná pro redukování nákladů a zmírnění ztrát. 

S odstupujícími zaměstnanci bude podepsána dohoda o odstupném a propustit se bude najmě továren v západní Evropě, jako například v Antverpách nebo ve Štrasburku. S těmito neoblíbenými praktikami snižování ztrát se pravděpodobně budeme potkávat stále častěji. Hromadné propouštění avizoval i koncern PSA Peugeot Citroen, automobilka BMW a Volkswagen a o některá místa přijdou i zaměstnanci Fordu.
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků