Project Kahn Continental GTS: polykač kilometrů

Luxusní supervýkonné coupé nepotřebuje nějaké zásahy, které by z něj dělaly sporťák. Decentní restyling ovšem někdy neuškodí.

Bentley Continental GT je vozem, který nemá mnoho konkurentů. Své zákazníky hýčká z každého směru, pod kapotou má dvakrát přeplňovaný dvanáctiválec o objemu 6 litrů a výkonu 560 koní. Bentley byl tak velkorysý, že si pro většinu trhů dokonce odpustil implementaci omezovače rychlosti, takže GT se rozjede až na 320 km/h. Přidejme k tomu největší přední kotouče používané u sériových vozů a je jasné, že tento stroj není jen tak obyčejný.

Jak jsem se již zmiňoval v úvodu, tuner Project Kahn se vůbec nesnažil udělat z Continentalu něco rychlejšího nebo výkonnějšího. Místo toho vsadil na dobrý vkus svých designérů a vozu nadělil decentní a vkusní bodykit, přinášející ještě větší exkluzivitu. Nový je přední nárazník s integrovaným dvoudílným spoilerem, vzadu je dokonce použit spoiler třídílný, obepínající čtveřici koncovek výfuku. Velmi výrazným prvkem na voze jsou dvacetipalcová kola z lehkých slitin, která vozu hodně sluší a jsou navíc vyrobeny z velmi lehkých materiálů.

Project Kahn nezapomněl ani na interiér vozu, kde si mohou zákazníci zvolit materiály jako například kvalitní kůži Nappa v různých barevných provedeních a kombinacích, jako dekorace je rovněž možné použít karbon nebo hliník. Pro ty, kteří by přeci jen chtěli něco navíc, nabízí tuner kompletně přepracovaný elektronicky stavitelný podvozek, který dokáže v případě potřeby přiblížit vůz ještě blíž k silnici. K zhoršení komfortu v klasickém nastavení by přitom vůbec dojít nemělo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Project Kahn Continental GTS

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků