Project 1221: nová konkurence Veyronu, 1221 koní

Pod pokličkou Projektu 1221 se skrývá vůz s názvem MF1, dvousedadlové kupé, které bude silně konkurovat chystanému Bugatti Veyron. Zprávy tvrdí, že číslo 1221 značí výkon vozu v koňských silách, v přepočtu by to bylo neuvěřitelných 898 kW. Cena také bude závratná, MF1 bude stát 575 tisíc eur bez daně (cca 18,5 mil. korun).

Za projektem stojí skupina nadšenců z italské Modeny, kde mají pole působnosti takové ikony sportovních vozů, jako je Lamborghini, Ferrari, Maserati nebo Zonda. Celý projekt zastřešuje významný člověk, který všem zprávám o MF1 dodává punc pravdy. Jedna se o pana Maura Forghieriho, který dlouhodobě působí ve Ferrari, jezdil závody Formule 1 a byl technickým ředitelem Lamborghini a Bugatti. V týmu působí i návrhářka Anna Visconti, která se podílela na na designu takových vozů jako je Jaguar XJS Convertible, Ferrari 288 GTO a Testarossa, nebo pomáhala na návrzích interiérů u Lamborghini Diablo a Bugatti EB 110.

Zatím není známo, jaký motor bude pohánět toto připravované monstrum, odhaduje se, že půjde o podobný agregát, jaký je pod kapotou Ferrari Enza. V různých modifikacích by se MF1 mělo objevit i na závodu 24 hodin Le Mans a po rozsáhlých úpravách i na rally Paříž - Dakar. Limitovaná edice bude čítat 200 kusů, tým Projektu 1221 zatím čeká na zájemce, kteří by složili dvacetiprocentní zálohu. Jde tak trochu i o hru s médii, protože zatím nebyly nikde k vidění ani návrhářské skici, takže nás zajíma, kdo by složil zhruba 100 000 eur za auto, které ještě neviděl... Nuže, nechme se překvapit.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 50 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků