Project 1221: nová konkurence Veyronu, 1221 koní

Pod pokličkou Projektu 1221 se skrývá vůz s názvem MF1, dvousedadlové kupé, které bude silně konkurovat chystanému Bugatti Veyron. Zprávy tvrdí, že číslo 1221 značí výkon vozu v koňských silách, v přepočtu by to bylo neuvěřitelných 898 kW. Cena také bude závratná, MF1 bude stát 575 tisíc eur bez daně (cca 18,5 mil. korun).

Za projektem stojí skupina nadšenců z italské Modeny, kde mají pole působnosti takové ikony sportovních vozů, jako je Lamborghini, Ferrari, Maserati nebo Zonda. Celý projekt zastřešuje významný člověk, který všem zprávám o MF1 dodává punc pravdy. Jedna se o pana Maura Forghieriho, který dlouhodobě působí ve Ferrari, jezdil závody Formule 1 a byl technickým ředitelem Lamborghini a Bugatti. V týmu působí i návrhářka Anna Visconti, která se podílela na na designu takových vozů jako je Jaguar XJS Convertible, Ferrari 288 GTO a Testarossa, nebo pomáhala na návrzích interiérů u Lamborghini Diablo a Bugatti EB 110.

Zatím není známo, jaký motor bude pohánět toto připravované monstrum, odhaduje se, že půjde o podobný agregát, jaký je pod kapotou Ferrari Enza. V různých modifikacích by se MF1 mělo objevit i na závodu 24 hodin Le Mans a po rozsáhlých úpravách i na rally Paříž - Dakar. Limitovaná edice bude čítat 200 kusů, tým Projektu 1221 zatím čeká na zájemce, kteří by složili dvacetiprocentní zálohu. Jde tak trochu i o hru s médii, protože zatím nebyly nikde k vidění ani návrhářské skici, takže nás zajíma, kdo by složil zhruba 100 000 eur za auto, které ještě neviděl... Nuže, nechme se překvapit.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků