Project 1221: nová konkurence Veyronu, 1221 koní

Pod pokličkou Projektu 1221 se skrývá vůz s názvem MF1, dvousedadlové kupé, které bude silně konkurovat chystanému Bugatti Veyron. Zprávy tvrdí, že číslo 1221 značí výkon vozu v koňských silách, v přepočtu by to bylo neuvěřitelných 898 kW. Cena také bude závratná, MF1 bude stát 575 tisíc eur bez daně (cca 18,5 mil. korun).

Za projektem stojí skupina nadšenců z italské Modeny, kde mají pole působnosti takové ikony sportovních vozů, jako je Lamborghini, Ferrari, Maserati nebo Zonda. Celý projekt zastřešuje významný člověk, který všem zprávám o MF1 dodává punc pravdy. Jedna se o pana Maura Forghieriho, který dlouhodobě působí ve Ferrari, jezdil závody Formule 1 a byl technickým ředitelem Lamborghini a Bugatti. V týmu působí i návrhářka Anna Visconti, která se podílela na na designu takových vozů jako je Jaguar XJS Convertible, Ferrari 288 GTO a Testarossa, nebo pomáhala na návrzích interiérů u Lamborghini Diablo a Bugatti EB 110.

Zatím není známo, jaký motor bude pohánět toto připravované monstrum, odhaduje se, že půjde o podobný agregát, jaký je pod kapotou Ferrari Enza. V různých modifikacích by se MF1 mělo objevit i na závodu 24 hodin Le Mans a po rozsáhlých úpravách i na rally Paříž - Dakar. Limitovaná edice bude čítat 200 kusů, tým Projektu 1221 zatím čeká na zájemce, kteří by složili dvacetiprocentní zálohu. Jde tak trochu i o hru s médii, protože zatím nebyly nikde k vidění ani návrhářské skici, takže nás zajíma, kdo by složil zhruba 100 000 eur za auto, které ještě neviděl... Nuže, nechme se překvapit.

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

dnes | Milan Lažanský
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků