Project 1221: nová konkurence Veyronu, 1221 koní

Pod pokličkou Projektu 1221 se skrývá vůz s názvem MF1, dvousedadlové kupé, které bude silně konkurovat chystanému Bugatti Veyron. Zprávy tvrdí, že číslo 1221 značí výkon vozu v koňských silách, v přepočtu by to bylo neuvěřitelných 898 kW. Cena také bude závratná, MF1 bude stát 575 tisíc eur bez daně (cca 18,5 mil. korun).

Za projektem stojí skupina nadšenců z italské Modeny, kde mají pole působnosti takové ikony sportovních vozů, jako je Lamborghini, Ferrari, Maserati nebo Zonda. Celý projekt zastřešuje významný člověk, který všem zprávám o MF1 dodává punc pravdy. Jedna se o pana Maura Forghieriho, který dlouhodobě působí ve Ferrari, jezdil závody Formule 1 a byl technickým ředitelem Lamborghini a Bugatti. V týmu působí i návrhářka Anna Visconti, která se podílela na na designu takových vozů jako je Jaguar XJS Convertible, Ferrari 288 GTO a Testarossa, nebo pomáhala na návrzích interiérů u Lamborghini Diablo a Bugatti EB 110.

Zatím není známo, jaký motor bude pohánět toto připravované monstrum, odhaduje se, že půjde o podobný agregát, jaký je pod kapotou Ferrari Enza. V různých modifikacích by se MF1 mělo objevit i na závodu 24 hodin Le Mans a po rozsáhlých úpravách i na rally Paříž - Dakar. Limitovaná edice bude čítat 200 kusů, tým Projektu 1221 zatím čeká na zájemce, kteří by složili dvacetiprocentní zálohu. Jde tak trochu i o hru s médii, protože zatím nebyly nikde k vidění ani návrhářské skici, takže nás zajíma, kdo by složil zhruba 100 000 eur za auto, které ještě neviděl... Nuže, nechme se překvapit.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků