Prohlédněte si jachtu Lamborghini do detailu. Má 4000 koní a pluje až 111 km/h

Světy luxusních aut a plavidel jsou spolu úzce spojené. Takto to vypadá, když se s někým spojí Lamborghini.

Spojení italského výrobce luxusních lodí Tecnomar a Lamborghini je nám známo už více jak rok. Vzniklý speciál Tecnomar by Lamborghini 63 je sportovní motorovou jachtou, která si bere designovou inspiraci z automobilu Sián FKP 37. Na jejím designu pracovaly obě společnosti dohromady a vedle výše zmíněného modelu odkazuje jachta i na koncept Terzo Millennio.

Kokpit jachty je plný karbonu a dominuje mu volant se znakem Lamborghini. Za ním se nachází digitální přístrojový štít s grafickým rozhraním a stylem automobilky. Dokonce i tlačítka pro startování motorů jsou stejná jako ve sportovních autech značky. Uvnitř je pro posádku připravená ložnice manželská postel, pokoj s dvěma oddělenými lůžky i malá koupelna.

O pohon jachty se starají dva vidlicové dvanáctiválce. Milovníci klasického člunu Riva Aquarama budou ale zklamaní. Motory zde totiž nejsou od Lamborghini, ale od společnosti MAN. Jejich kombinovaný výkon činí 2942 kW (4000 koní) a dokážou tak rozhýbat jachtu až na 111 km/h. 

Při rychlosti 75 km/h se pak může pochlubit dojezdem až 210 námořních mil, což je 389 kilometrů. Díky velké míře karbonu se také řadí do kategorie ultralehkých jachet, a to i když váží lehce pod 24 tun.

Lamborghini

Ferruccio Lamborghini založil společnost vyrábějící sportovní automobily v roce 1963 coby konkurenta značkám, jako je Ferrari.

Po vyhlášení úpadku a změně vlastníků přešlo Lamborghini v roce 1987 pod Chrysler. Od roku 1998 ho vlastní Audi (Volkswagen Group).

Lamborghini Aventador • Lamborghini Huracán • Lamborghini Urus

Diskuze (1) Další článek: Kim Kardashian má další Urus. O plyš už nejde, je to práce kontroverzních Němců

Témata článku: , , , , , , , , ,