Prohlédněte si jachtu Lamborghini do detailu. Má 4000 koní a pluje až 111 km/h

Světy luxusních aut a plavidel jsou spolu úzce spojené. Takto to vypadá, když se s někým spojí Lamborghini.

Spojení italského výrobce luxusních lodí Tecnomar a Lamborghini je nám známo už více jak rok. Vzniklý speciál Tecnomar by Lamborghini 63 je sportovní motorovou jachtou, která si bere designovou inspiraci z automobilu Sián FKP 37. Na jejím designu pracovaly obě společnosti dohromady a vedle výše zmíněného modelu odkazuje jachta i na koncept Terzo Millennio.

Tato moderní pocta Lamborghini Countach vypadá úžasně. Zaujme svými detaily

Tato moderní pocta Lamborghini Countach vypadá úžasně. Zaujme svými detaily

Kokpit jachty je plný karbonu a dominuje mu volant se znakem Lamborghini. Za ním se nachází digitální přístrojový štít s grafickým rozhraním a stylem automobilky. Dokonce i tlačítka pro startování motorů jsou stejná jako ve sportovních autech značky. Uvnitř je pro posádku připravená ložnice manželská postel, pokoj s dvěma oddělenými lůžky i malá koupelna.

O pohon jachty se starají dva vidlicové dvanáctiválce. Milovníci klasického člunu Riva Aquarama budou ale zklamaní. Motory zde totiž nejsou od Lamborghini, ale od společnosti MAN. Jejich kombinovaný výkon činí 2942 kW (4000 koní) a dokážou tak rozhýbat jachtu až na 111 km/h. 

Lamborghini Urus slaví produkční milník. Prodejním trhákem se ale stalo okamžitě

Lamborghini Urus slaví produkční milník. Prodejním trhákem se ale stalo okamžitě

Při rychlosti 75 km/h se pak může pochlubit dojezdem až 210 námořních mil, což je 389 kilometrů. Díky velké míře karbonu se také řadí do kategorie ultralehkých jachet, a to i když váží lehce pod 24 tun.

Lamborghini

Ferruccio Lamborghini založil společnost vyrábějící sportovní automobily v roce 1963 coby konkurenta značkám, jako je Ferrari.

Po vyhlášení úpadku a změně vlastníků přešlo Lamborghini v roce 1987 pod Chrysler. Od roku 1998 ho vlastní Audi (Volkswagen Group).

Lamborghini Aventador • Lamborghini Huracán • Lamborghini Urus

DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

včera | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků
Poprvé za volantem nové Dacie Duster: Opět se vyplatilo poslouchat zákazníky

Dacia Duster TCe 130 EDC

Nové funkce, automatická převodovka, lepší interiér. Facelift dokazuje, že skvělá Dacia Duster může být ještě lepší.

12.  9.  2021 | Vladimír Kadera | 35 příspěvků