Prohlédněte si asi nejluxusnější minivan světa. Je určený pro bohaté Číňany

Taky americký Buick chce na čínském trhu zamíchat kategorií super luxusních velkoprostorových modelů. Poptávka je tam totiž silná.

Od konceptu z minulého roku až do produkční verze. Buick na čínském trhu nabízí minivan GL8 už dlouhou dobu, s modernizací modelu však nyní přináší i vůbec nejdražší pojetí modelu GL8 Avenir. Mezi ty nejluxusnější minivany se totiž Buick zařadí i pouze čtyřmístnou verzí, která ještě zdůrazní cestování v naprostém komfortu.

O technice na palubě zatím Buick mnohé nezmiňuje, při pohledu na zadní sedačky však nelze pocítit atmosféru cestování v první třídě těch neprestižnějších aerolinek. Vzadu tak najdete velká, v mnoha směrech nastavitelná křesla, čalouněná tou nejkvalitnější kůží, s masážními funkcemi, vyhříváním a odvětráváním.

Číňané přišli na to, jak prodávat auta navzdory koronaviru. Reagovali i Italové

Číňané přišli na to, jak prodávat auta navzdory koronaviru. Reagovali i Italové

Mezi křesly najdete středový panel s dotykovými displeji pro ovládání všech možných funkcí a samozřejmě nesmí chybět stojan na dvojici zlatých pohárů – neboť ze středového tunelu mezi předními sedadly zasahuje do zadní části chlazená přihrádka pro šampaňské. A pro cestující vzadu pochopitelně nechybí ani velké obrazovky infotainmentu, umístěné na zádech předních sedadel.

Ani posádka vepředu pak není ochuzena o komfort, sedadla i zde vypadají neskutečně pohodlně. Palubní desce dominuje zasazený panel kombinující přístrojový štít a obrazovku infotainmentu. V nabídce dekorací nechybí zlaté lemování, dřevěné obložení a dvoubarevné čalounění interiéru.

Lexus LM je konkurencí drahým limuzínám. Výbavou a pohodlím míří na zámožné klienty

Lexus LM je konkurencí drahým limuzínám. Výbavou a pohodlím míří na zámožné klienty

O motorizaci faceliftu GL8 Avenir zatím informace nejsou, lze však předpokládat nasazení dřívějšího přeplňovaného dvoulitru, který zajistil v nejvyšší specifikaci až 253 koní (186 kW), ve spojení s šestistupňovým automatem.

Konkurencí pro nejluxusnější minivan Buicku je v Číně například Mercedes-Benz třídy V nebo naposledy uvedená novinka od Lexusu, model LM, vycházející z techniky Toyoty Alphard, rovněž nabízející vrcholně komfortní čtyřmístnou variantu pro ty nejzámožnější klienty.

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

včera | Petr Schnagl | 63 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 50 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků