Produkční VW Atlas Cross Sport je na světě. V Evropě ho ale nečekejte

Jak předpověděl dřívější koncept, také velké SUV Atlas od Volkswagenu se dočká varianty se stylověji střiženou karoserií. Nyní se můžeme podívat na první fotky produkčního modelu.

Kompaktnější a „sportovněji“ působící verzi Volkswagenu Atlas, tedy sedmimístného SUV prodávaného v USA (a v Číně pod jménem Teramont), již dříve předpověděl koncept Cross Sport, který automobilka ukázala v březnu na autosalonu v New Yorku. Na veřejnost se teď dostávají první fotky sériového modelu.

Samozřejmě, designové směřování konceptu bylo pro sériovou verzi vskutku umírněno a novinka tak na první pohled vypadá prostě jako Atlas s kratší zádí a razantněji se snižující linií střechy. Nicméně, maska vozu prošla lehkým omlazením, přední světlomety jsou menší a změnilo se i tvarování otvorů přístupu vzduchu v nárazníku.

Nový VW Passat pro Ameriku má pořád starou platformu. Důvod je prostý

Nový VW Passat pro Ameriku má pořád starou platformu. Důvod je prostý

Prvky zádě se od standardního Atlasu příliš neliší, svítilny vypadají takřka identicky a nárazník zdobí velice pravděpodobně falešné rámečky výfukových koncovek. S kratší zádí pochopitelně Cross Sport nabídne pouze pětimístný interiér. Lze čekat, že architektura palubní desky a dalších částí kabiny bude také ctít vzezření klasického Atlasu.

Podle čínského webu CNBeta má nový Atlas Cross Sport měřit na délku 4905 mm, být široký 1989 mm a vysoký 1719 mm, zatímco rozvor čítá 2980 mm. Šířka a rozvor se tedy od původního modelu nijak nemění.

Další elektromobil od VW: Vrcholem rodiny I.D. bude luxusní sedmimístné SUV

Další elektromobil od VW: Vrcholem rodiny I.D. bude luxusní sedmimístné SUV

Pod kapotou čínské specifikace se objeví dvoulitrový benzinový čtyřválec s turbem, přičemž součástí nabídky má být i velký 2,5litrový šestiválec, který normálně najdete právě v tamním sedmimístném Teramontu. S motory bude pracovat sedmistupňová automatická převodovka a dojde i pohon všech kol 4MOTION.

Každopádně, Evropané si mohou na tento model, a ostatně i normální Atlas, samozřejmě nechat zajít chuť. Hlavními trhy pro Cross Sport budou nadále USA a Čína.

Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

dnes | Vladimír Kadera | 10 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 79 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků