Produkční VW Atlas Cross Sport je na světě. V Evropě ho ale nečekejte

Jak předpověděl dřívější koncept, také velké SUV Atlas od Volkswagenu se dočká varianty se stylověji střiženou karoserií. Nyní se můžeme podívat na první fotky produkčního modelu.

Kompaktnější a „sportovněji“ působící verzi Volkswagenu Atlas, tedy sedmimístného SUV prodávaného v USA (a v Číně pod jménem Teramont), již dříve předpověděl koncept Cross Sport, který automobilka ukázala v březnu na autosalonu v New Yorku. Na veřejnost se teď dostávají první fotky sériového modelu.

Samozřejmě, designové směřování konceptu bylo pro sériovou verzi vskutku umírněno a novinka tak na první pohled vypadá prostě jako Atlas s kratší zádí a razantněji se snižující linií střechy. Nicméně, maska vozu prošla lehkým omlazením, přední světlomety jsou menší a změnilo se i tvarování otvorů přístupu vzduchu v nárazníku.

Nový VW Passat pro Ameriku má pořád starou platformu. Důvod je prostý

Nový VW Passat pro Ameriku má pořád starou platformu. Důvod je prostý

Prvky zádě se od standardního Atlasu příliš neliší, svítilny vypadají takřka identicky a nárazník zdobí velice pravděpodobně falešné rámečky výfukových koncovek. S kratší zádí pochopitelně Cross Sport nabídne pouze pětimístný interiér. Lze čekat, že architektura palubní desky a dalších částí kabiny bude také ctít vzezření klasického Atlasu.

Podle čínského webu CNBeta má nový Atlas Cross Sport měřit na délku 4905 mm, být široký 1989 mm a vysoký 1719 mm, zatímco rozvor čítá 2980 mm. Šířka a rozvor se tedy od původního modelu nijak nemění.

Další elektromobil od VW: Vrcholem rodiny I.D. bude luxusní sedmimístné SUV

Další elektromobil od VW: Vrcholem rodiny I.D. bude luxusní sedmimístné SUV

Pod kapotou čínské specifikace se objeví dvoulitrový benzinový čtyřválec s turbem, přičemž součástí nabídky má být i velký 2,5litrový šestiválec, který normálně najdete právě v tamním sedmimístném Teramontu. S motory bude pracovat sedmistupňová automatická převodovka a dojde i pohon všech kol 4MOTION.

Každopádně, Evropané si mohou na tento model, a ostatně i normální Atlas, samozřejmě nechat zajít chuť. Hlavními trhy pro Cross Sport budou nadále USA a Čína.

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 21 příspěvků
TEST Hyundai i30 N Fastback: Obří stádo koní v těsném výběhu

Hyundai i30 N Fastback

Vstup do světa ostrých aut se značce Hyundai povedl na výbornou již před dvěma lety. Nyní se modelová řada rozšiřuje. Bolístky zůstávají, jedna přibyla.

15.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 153 příspěvků