Produkční Lexus LC kabriolet se prý ukáže v Goodwoodu. Od konceptu se příliš nezmění

Představení sériové verze Lexusu LC s karoserií kabrioletu bychom se měli dočkat na letošním Festivalu rychlosti v Goodwoodu.

Koncept otevřené verze luxusního kupé LC představil Lexus už na začátku letošního roku na autosalonu v Detroitu. Již tehdy se myšlenka LC bez střechy zdála velice blízko produkční lince. Uvedení sériového modelu bylo tedy vskutku reálnou myšlenkou. A podle některých zdrojů se máme představení dokončeného kabrioletu dočkat už zanedlouho na Festivalu rychlosti v Goodwoodu.

Lexus LC Convertible: Výroba krásného kabrioletu není nereálná!

Lexus LC Convertible: Výroba krásného kabrioletu není nereálná!

Designérům se uříznutí střechy u konceptu vážně povedlo. Nově vytvořená plocha zádě se lehce svažuje k zemi a na konci je zakončena odtrhovou hranou na kufru. Formu konceptu však v Detroitu nakonec prozrazovala absence mechanismu stahování i samotné střechy. Čekali bychom ale, že u produkční verze půjde Lexus klasickou cestou elektrické stahovací plátěné střechy.

K technice použité ve voze se zatím Lexus nevyjádřil. Určitě ale dojde na stejné motorizace, které najdete ve standardním kupé. Na výběr tak bude z pětilitrového atmosférického osmiválce o výkonu 351 kW (477 koní) či hybridní jednotky s 3,5litrový šestiválcem o celkovém výkonu 264 kW (360 koní).

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Samozřejmě mechanismus střechy a vyztužení šasi nakonec kabrioletu přidají pár kilo navíc k jeho hmotnosti. Dynamické schopnosti se tak vůči kupé určitě lehce zhorší. K žádné tragédii ale u luxusního kabrioletu určitě nedojde. Pro informaci, kupé s osmiválcem zvládne zrychlení z nuly na 100 km/h za 4,7 vteřiny.

Festival rychlosti v Goodwoodu startuje ve čtvrtek 4. července a končí v neděli 7. července. Pokud se zde premiéry Lexusu LC ve verzi kabrioletu opravdu dočkáme, s velkou pravděpodobností se novinka ukáže i v pohybu na místní vrchařské trati.

S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků
Minitest Toyota Corolla GR Sport TS: Konečně už sportovně jenom vypadá

Toyota Corolla GR Sport TS

Když jsme se s označením GR Sport viděli naposledy, nebylo to zrovna příjemné setkání. Toyota nám ale teď dokázala, že to s ním myslí vážně.

26.  6.  2020 | Vladimír Kadera | 43 příspěvků