Výroba Fordu Mustang Bullitt jede dál! Vysoká poptávka je na nečekaném místě

Čekali byste, že z limitované edice bude v Americe bestseller? No, tak trochu ano. Ovšem ten největší hlad po osmi válcích je v Evropě.

Ford představil k padesátému výročí filmu Bullittův případ speciální edici modelu Mustang, který se společně se Stevenem McQueenem stal hvězdou slavného bijáku z konce 60. let. Tenkrát, v roce 2018, nechal Ford postavit limitovanou sérii nazvanou jednoduše Bullitt

TEST Ford Mustang Bullitt: Všechno nejlepší, Franku!

TEST Ford Mustang Bullitt: Všechno nejlepší, Franku!

Nebylo to však poprvé, edice Bullitt má u Mustangu už nějakou tradici. První přišla v roce 2001, druhá pak v roce 2008. Současná třetí se těšila enormní popularitě a téměř ihned bylo vyprodáno. Pár kousků se dokonce dostalo i do České republiky. 

Díky obrovskému zájmu Ford schválil výrobu modelu až do roku 2020. To znamená více cool Mustangů na našich silnicích! Poptávka je totiž vysoká především v Evropě. Celkově se tady Mustangu daří, a to i obyčejným sériím. Vždyť Ford Mustang je již počtvrté nejprodávanějším sportovním vozem na světě a prvenství mu patří i v České republice.

Požitkářům: Mustang Bullitt řádí tam, kde není omezena rychlost a vidíte čtyři země

Požitkářům: Mustang Bullitt řádí tam, kde není omezena rychlost a vidíte čtyři země

Jen připomenu, že Bullitt je k mání pouze s motorem 5.0 V8 naladěným na 338 kW (459 koní) a točivým momentem 529 N.m, který je spárovaný se šestistupňovou manuální převodovkou. V českém ceníku je za 1.426.990 Kč.

TEST Opel Corsa 1.2 Turbo (96 kW) GS Line: O důvod víc, proč kašlat na původ

Opel Corsa 1.2 Turbo GS Line

Na novém Opelu Corsa se hodně makalo. Výsledek je jedním slovem super, ale v určitých případech se dá snadno zaměnit.

25.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 27 příspěvků
Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

Hyundai i10 1.2 MPi

Hyundai představil třetí generaci nejmenšího modelu i10. Nabízí ji s dvěma zážehovými motory a manuální či robotizovanou převodovkou. Kromě designu chce lákat i racionálním zaměřením a stále příznivou cenou.

23.  1.  2020 | Svět motorů | 15 příspěvků
TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 76 příspěvků