Výroba Fordu Mustang Bullitt jede dál! Vysoká poptávka je na nečekaném místě

Čekali byste, že z limitované edice bude v Americe bestseller? No, tak trochu ano. Ovšem ten největší hlad po osmi válcích je v Evropě.

Ford představil k padesátému výročí filmu Bullittův případ speciální edici modelu Mustang, který se společně se Stevenem McQueenem stal hvězdou slavného bijáku z konce 60. let. Tenkrát, v roce 2018, nechal Ford postavit limitovanou sérii nazvanou jednoduše Bullitt

TEST Ford Mustang Bullitt: Všechno nejlepší, Franku!

TEST Ford Mustang Bullitt: Všechno nejlepší, Franku!

Nebylo to však poprvé, edice Bullitt má u Mustangu už nějakou tradici. První přišla v roce 2001, druhá pak v roce 2008. Současná třetí se těšila enormní popularitě a téměř ihned bylo vyprodáno. Pár kousků se dokonce dostalo i do České republiky. 

Díky obrovskému zájmu Ford schválil výrobu modelu až do roku 2020. To znamená více cool Mustangů na našich silnicích! Poptávka je totiž vysoká především v Evropě. Celkově se tady Mustangu daří, a to i obyčejným sériím. Vždyť Ford Mustang je již počtvrté nejprodávanějším sportovním vozem na světě a prvenství mu patří i v České republice.

Požitkářům: Mustang Bullitt řádí tam, kde není omezena rychlost a vidíte čtyři země

Požitkářům: Mustang Bullitt řádí tam, kde není omezena rychlost a vidíte čtyři země

Jen připomenu, že Bullitt je k mání pouze s motorem 5.0 V8 naladěným na 338 kW (459 koní) a točivým momentem 529 N.m, který je spárovaný se šestistupňovou manuální převodovkou. V českém ceníku je za 1.426.990 Kč.

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

včera | Jan Mička | 11 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků