Produkce firmy GM Daewoo sílí; firma má novou motorárnu

Dalším výrazem rozvoje spolupráce automobilky Daewoo s koncernem GM, který nad ní převzal kontroklu, je uvedení do provozu nové motorárny ve městě Changwon.

Výrobní areál leží na jihovýchodě Jižní Koreje a zatím spolkl notnou dávku investic - 100 millionů €. Za to vyrobí každý rok 220 tisíc motorů. Výrobní linky budou opouštět čtyřválce 1,0 a 1,2 l S-TEC a už známé tříválce 0,8 l. 

Nově vyvinutý motor 1,2 l má výkon 71 k a točivý moment 104 N.m a odpovídá pochopitelně všem požadovaným emisním normám.

Oba agregáty jsou určeny především nově chystanému matizu, který s litrovým motorem vyjede letos na jaře a větší motor 1,2 l bude do inovoivaného automobilu montován od počátku léta.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

včera | Jan Mička | 20 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky