Produkce firmy GM Daewoo sílí; firma má novou motorárnu

Dalším výrazem rozvoje spolupráce automobilky Daewoo s koncernem GM, který nad ní převzal kontroklu, je uvedení do provozu nové motorárny ve městě Changwon.

Výrobní areál leží na jihovýchodě Jižní Koreje a zatím spolkl notnou dávku investic - 100 millionů €. Za to vyrobí každý rok 220 tisíc motorů. Výrobní linky budou opouštět čtyřválce 1,0 a 1,2 l S-TEC a už známé tříválce 0,8 l. 

Nově vyvinutý motor 1,2 l má výkon 71 k a točivý moment 104 N.m a odpovídá pochopitelně všem požadovaným emisním normám.

Oba agregáty jsou určeny především nově chystanému matizu, který s litrovým motorem vyjede letos na jaře a větší motor 1,2 l bude do inovoivaného automobilu montován od počátku léta.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 2 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků