Prodrive P2: komponenty z Imprezy, velikost Fiesty

S novým projektem přichází britská společnost Prodrive, která se výrazně podílí na vývoji rallye speciálů automobilky Subaru a má svůj podpis i pod závodní verzí Aston Martinu DBR9 GT. Nový vůz, který nese označení P2, má podvozek a motor ze Subaru Imprezy. V současné době nemá tento malý a mrštný dvousedadlový sporťák na trhu sériových aut konkurenci, i když se vzdáleně podobá Lancii Stratos nebo Fordu RS200.

Maličké kupé má pohonnou jednotku z Imprezy, jedná se o turbodmychadlem přeplňovaný čtyřválec 2.0 l s výkonem 220 kW (rovných 300 k) a díky své hmotnosti okolo jedné tuny bude mít podobný potenciál jako Ferrari F430 nebo Lamborghini Gallardo. Maximální rychlost se vyšplhá na 256 km/h, ale předností malého kupátka bude především akcelerace, jízdní vlastnosti a obratnost v zatáčkách. Z Imprezy je také kompletní brzdový systém, převodovka, diferenciál a náhon na všechna kola.

Duchovním otcem projektu P2 je David Richards, zakladatel a šéf společnosti Prodrive. Vůz by se měl stát technologickou „lodí“ firmy, která bude předvádět firemní automobilový vývoj a design. Revoluční kupé by mělo být hotové již koncem tohoto roku, máme se tedy na co těšit. Jak by vůz mohl vypadat, ukazuje britský Autocar.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků