Prodrive P2: komponenty z Imprezy, velikost Fiesty

S novým projektem přichází britská společnost Prodrive, která se výrazně podílí na vývoji rallye speciálů automobilky Subaru a má svůj podpis i pod závodní verzí Aston Martinu DBR9 GT. Nový vůz, který nese označení P2, má podvozek a motor ze Subaru Imprezy. V současné době nemá tento malý a mrštný dvousedadlový sporťák na trhu sériových aut konkurenci, i když se vzdáleně podobá Lancii Stratos nebo Fordu RS200.

Maličké kupé má pohonnou jednotku z Imprezy, jedná se o turbodmychadlem přeplňovaný čtyřválec 2.0 l s výkonem 220 kW (rovných 300 k) a díky své hmotnosti okolo jedné tuny bude mít podobný potenciál jako Ferrari F430 nebo Lamborghini Gallardo. Maximální rychlost se vyšplhá na 256 km/h, ale předností malého kupátka bude především akcelerace, jízdní vlastnosti a obratnost v zatáčkách. Z Imprezy je také kompletní brzdový systém, převodovka, diferenciál a náhon na všechna kola.

Duchovním otcem projektu P2 je David Richards, zakladatel a šéf společnosti Prodrive. Vůz by se měl stát technologickou „lodí“ firmy, která bude předvádět firemní automobilový vývoj a design. Revoluční kupé by mělo být hotové již koncem tohoto roku, máme se tedy na co těšit. Jak by vůz mohl vypadat, ukazuje britský Autocar.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků