Prodrive Impreza WRX STI, zběsilé stádo koní

Ani ne týden po oficiálním představení nové generace Subaru Impraza STi přichází tovární úpravce Prodrvie s prvním kitem pro tento vůz. A nabízí opravdu hodně.

Tip: Představení nové Imprezy WRX STi naleznete zde.

Již sériový model nabízí impozantní výkony z dvoulitrového motoru. 308 koní a 422 Nm udělí vozu výbornou dynamiku. Jenže za 4 500 eur (přibližně 120 tis. Kč) si můžete pořídit nový kit, který výkon navýší na zhruba 400 koní. Tohoto výkonu má být dosaženo celou řadou drobných úprav. Nový mezichladič, nové sání a výfukový systém. Součástí kitu jsou i nové posílené brzdy.

Obdobná úprava bude k dispozici i pro slabší a civilnější verzi WRX a vše bude k dodání v prvních měsících příštího roku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nová Subaru Impreza STi
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků