Prodloužená Bentayga vstupuje na trh ve speciální edici. Nadchne unikátně zpracovaným interiérem

Bentley slaví příchod nové Bentaygy s prodlouženým rozvorem. Prvních 12 měsíců si ji budete moci objednat v limitované edici s mnoha netradičními variacemi zpracování interiéru.

SUV Bentayga je pro Bentley nejdůležitější model, proto jej podpořil novou karosářskou verzí s prodlouženým rozvorem a několika technickými novinkami. Nejen těm jsme se věnovali nedávno při oficiálním představení. Vzhledem k tomu, že se jedná o důležitý milník, bude během prvního roku k dispozici Bentayga EWB v limitovaném provedení „First Edition“.

Na rozdíl od jiných edic zde není zákazník limitován konkrétní specifikací. Stále si může vybrat 16 základních laků, nebo využít vzorníku Extended Paint Range, kde jich je dalších 60. V některých případech lze kombinovat dva odstíny pro horní a spodní část karoserie. Specifická jsou ale 20palcová kola s deseti paprsky, světlé provedení mřížek předního nárazníku a všudypřítomné plakety.

Logo edice vás přivítá už při nástupu na prahové liště a dále se posádce připomene nápisem na palubní desce a výšivkami na sedadlech. Meze se nekladou ani ztvárnění interiéru. Vybrané kožené čalounění si dle libosti sladíte se základním i kosočtvercovým prošíváním, případně jej doplníte ještě kontrastním lemováním.

Samozřejmostí je široký výběr dřevěných dýh s otevřenými póry i exkluzivním lesklým povrchem. Kdo není příznivcem dřeva, pravděpodobně sáhne po karbonové variantě, klavírní černi nebo unikátním hliníkovém provedení o síle plátu pouhých 0,075 mm.

Součástí základu je vyhřívaný volant, rozšířený balíček jízdních asistentů, elektrické zavírání zadních dveří a náladové osvětlení včetně „diamantového podsvícení“, které je tvořeno LED prosvítajícími na dveřích skrz koženou perforaci. Připlácet se nemusí ani za audiosystém Naim s dvaceti reproduktory a výkonem 1720 W, který je považován na nejlepší na světě. Přitom se posádka vzadu zabaví už příplatkovým multimediálním zařízením s 10,1 palce velkými obrazovkami.

Bentley

Bentley Motors Limited je britský výrobce luxusních automobilů. Společnost v roce 1919 založil Walter Owen Bentley. V roce 1931 koupil automobilku Rolls-Royce. Od roku 1998 patří Bentley do koncernu Volkswagen.

Bentley Continental GTBentley MulsanneBentley Flying SpurBentley Bentayga • Bentley Mulliner

Váš názor Další článek: Nissan Patrol vozil podnikatele i mafiány. Díky jeho schopnostem šla skousnout i 20litrová spotřeba

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz