Prodejnost motocyklů roste, první je TMEC, dále Honda a Suzuki

Prodej nových motocyklů v ČR i přes silnou konkurenci dovážených ojetin stále roste. V prvním čtvrtletí dovozci a domácí výrobci zvýšili prodej o 43 procent na 2156 nových strojů. Zároveň bylo zaregistrováno 1432 dovezených motocyklů z druhé ruky, což je o 15 procent víc než loni. Ojetiny tak tvoří dvě pětiny všech prvních registrací na českém trhu, vyplývá to z informací Sdružení automobilového průmyslu.

Prodej nových strojů oficiálními dovozci navíc komplikují tzv. šedé dovozy z Německa a Nizozemska, které také působí na pokles cen. "Zájem zákazníků je minimální. Preferována je pouze cena, nikoliv související služby," uvedl Štěpán Pavelka z Moto Pavelka, které bylo v uplynulých dvou letech největším tuzemským prodejcem Suzuki.

V prodeji nových motocyklů do března vedla značka mopedů TMEC s odbytem 359 strojů. Následovala Honda s 217 motocykly a Suzuki se 155 prodanými stroji.

Téměř dvě pětiny tvořily motocykly o obsahu do 50 ccm, podíl přes deset procent měla ještě třída do 125 ccm. Podle druhu je nejoblíbenější kategorie cestovních strojů a skútrů.

Nejlépe se motocykly prodávají v Praze, na kterou připadá 340 registrací. Následují střední Čechy s 324 zaregistrovanými stroji a Jihomoravský kraj s 245 motocykly.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků