Prodejnost motocyklů roste, první je TMEC, dále Honda a Suzuki

Prodej nových motocyklů v ČR i přes silnou konkurenci dovážených ojetin stále roste. V prvním čtvrtletí dovozci a domácí výrobci zvýšili prodej o 43 procent na 2156 nových strojů. Zároveň bylo zaregistrováno 1432 dovezených motocyklů z druhé ruky, což je o 15 procent víc než loni. Ojetiny tak tvoří dvě pětiny všech prvních registrací na českém trhu, vyplývá to z informací Sdružení automobilového průmyslu.

Prodej nových strojů oficiálními dovozci navíc komplikují tzv. šedé dovozy z Německa a Nizozemska, které také působí na pokles cen. "Zájem zákazníků je minimální. Preferována je pouze cena, nikoliv související služby," uvedl Štěpán Pavelka z Moto Pavelka, které bylo v uplynulých dvou letech největším tuzemským prodejcem Suzuki.

V prodeji nových motocyklů do března vedla značka mopedů TMEC s odbytem 359 strojů. Následovala Honda s 217 motocykly a Suzuki se 155 prodanými stroji.

Téměř dvě pětiny tvořily motocykly o obsahu do 50 ccm, podíl přes deset procent měla ještě třída do 125 ccm. Podle druhu je nejoblíbenější kategorie cestovních strojů a skútrů.

Nejlépe se motocykly prodávají v Praze, na kterou připadá 340 registrací. Následují střední Čechy s 324 zaregistrovanými stroji a Jihomoravský kraj s 245 motocykly.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků