Prodejnost motocyklů roste, první je TMEC, dále Honda a Suzuki

Prodej nových motocyklů v ČR i přes silnou konkurenci dovážených ojetin stále roste. V prvním čtvrtletí dovozci a domácí výrobci zvýšili prodej o 43 procent na 2156 nových strojů. Zároveň bylo zaregistrováno 1432 dovezených motocyklů z druhé ruky, což je o 15 procent víc než loni. Ojetiny tak tvoří dvě pětiny všech prvních registrací na českém trhu, vyplývá to z informací Sdružení automobilového průmyslu.

Prodej nových strojů oficiálními dovozci navíc komplikují tzv. šedé dovozy z Německa a Nizozemska, které také působí na pokles cen. "Zájem zákazníků je minimální. Preferována je pouze cena, nikoliv související služby," uvedl Štěpán Pavelka z Moto Pavelka, které bylo v uplynulých dvou letech největším tuzemským prodejcem Suzuki.

V prodeji nových motocyklů do března vedla značka mopedů TMEC s odbytem 359 strojů. Následovala Honda s 217 motocykly a Suzuki se 155 prodanými stroji.

Téměř dvě pětiny tvořily motocykly o obsahu do 50 ccm, podíl přes deset procent měla ještě třída do 125 ccm. Podle druhu je nejoblíbenější kategorie cestovních strojů a skútrů.

Nejlépe se motocykly prodávají v Praze, na kterou připadá 340 registrací. Následují střední Čechy s 324 zaregistrovanými stroji a Jihomoravský kraj s 245 motocykly.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 11 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků