Prodejnost motocyklů roste, první je TMEC, dále Honda a Suzuki

Prodej nových motocyklů v ČR i přes silnou konkurenci dovážených ojetin stále roste. V prvním čtvrtletí dovozci a domácí výrobci zvýšili prodej o 43 procent na 2156 nových strojů. Zároveň bylo zaregistrováno 1432 dovezených motocyklů z druhé ruky, což je o 15 procent víc než loni. Ojetiny tak tvoří dvě pětiny všech prvních registrací na českém trhu, vyplývá to z informací Sdružení automobilového průmyslu.

Prodej nových strojů oficiálními dovozci navíc komplikují tzv. šedé dovozy z Německa a Nizozemska, které také působí na pokles cen. "Zájem zákazníků je minimální. Preferována je pouze cena, nikoliv související služby," uvedl Štěpán Pavelka z Moto Pavelka, které bylo v uplynulých dvou letech největším tuzemským prodejcem Suzuki.

V prodeji nových motocyklů do března vedla značka mopedů TMEC s odbytem 359 strojů. Následovala Honda s 217 motocykly a Suzuki se 155 prodanými stroji.

Téměř dvě pětiny tvořily motocykly o obsahu do 50 ccm, podíl přes deset procent měla ještě třída do 125 ccm. Podle druhu je nejoblíbenější kategorie cestovních strojů a skútrů.

Nejlépe se motocykly prodávají v Praze, na kterou připadá 340 registrací. Následují střední Čechy s 324 zaregistrovanými stroji a Jihomoravský kraj s 245 motocykly.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků