Prodeje v listopadu: Mazda na cestě ke 4. nejlepšímu roku v historii

Mazda Motor Europe pokračuje ve svém rekordním prodeji, když se listopad stal co do objemu prodeje nejlepším listopadem v historii za posledních 12 let, a to celkovým prodejem 20 210 vozů. Načítaný prodej Mazdy za tento rok dosáhl již 257 982 vozů, což je o 22% více než za stejné období loňského roku. Tyto výsledky jsou téměř o 17 000 vozů vyšší než celkové prodeje roku 1999 a Mazda je tak na cestě ke 4. nejlepšímu roku v historii vůbec – po rekordních letech 1990, 1991 a 1992.

Celkem sedm trhů dosáhlo dvoumístného nárůstu prodeje v průběhu listopadu a pět trhů dosáhlo nejlepšího listopadového výsledku vůbec, dominuje Rusko, kde se prodeje zvýšily šestinásobně oproti listopadu loňského roku. Listopadové prodejní rekordy zaznamenala také Itálie, o 40% více, Portugalsko, o 38%, Francie, o 28%, Španělsko, o 26% a Řecko, o 17% více oproti loňskému listopadu.

K dalším trhům, které dosáhly skvělých výsledků patří Maďarsko, kde prodej B-serie zaznamenal skok o 59% oproti loňskému roku, a to navzdory ekonomice, která v listopadu zaznamenala pokles o více než 3%. A dále také Dánsko, kde se prodej vozů zvýšil o 21% oproti loňskému listopadu.

Prodeje v Německu dosáhly 5 257 vozů. Toto číslo představuje více než 26% celkových prodejů Mazda Motor Europe v listopadu. Celkově jsou prodeje Mazdy v Německu o 4% vyšší. Prodeje Velké Británie se na celkových číslech Mazda Motor Europe podílejí za listopad 15%. Načítaný prodej Mazdy v Anglii je o 28% vyšší.

Pokud jde o modelovou skladbu, pak Mazda3 pokračuje ve velmi dobrých prodejích, když prodeje jsou o 52% vyšší oproti loňskému roku. V listopadu dosáhla B-serie skvělého výsledku, když prodeje byly o 43% vyšší, zatímco Mazda MPV zaznamenala prodeje vyšší o 34% oproti loňskému roku. V rámci evropského segmentu sportovních vozů získala v listopadu Mazda RX-8 13% a MX-5 10%.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků