Prodeje v listopadu: Mazda na cestě ke 4. nejlepšímu roku v historii

Mazda Motor Europe pokračuje ve svém rekordním prodeji, když se listopad stal co do objemu prodeje nejlepším listopadem v historii za posledních 12 let, a to celkovým prodejem 20 210 vozů. Načítaný prodej Mazdy za tento rok dosáhl již 257 982 vozů, což je o 22% více než za stejné období loňského roku. Tyto výsledky jsou téměř o 17 000 vozů vyšší než celkové prodeje roku 1999 a Mazda je tak na cestě ke 4. nejlepšímu roku v historii vůbec – po rekordních letech 1990, 1991 a 1992.

Celkem sedm trhů dosáhlo dvoumístného nárůstu prodeje v průběhu listopadu a pět trhů dosáhlo nejlepšího listopadového výsledku vůbec, dominuje Rusko, kde se prodeje zvýšily šestinásobně oproti listopadu loňského roku. Listopadové prodejní rekordy zaznamenala také Itálie, o 40% více, Portugalsko, o 38%, Francie, o 28%, Španělsko, o 26% a Řecko, o 17% více oproti loňskému listopadu.

K dalším trhům, které dosáhly skvělých výsledků patří Maďarsko, kde prodej B-serie zaznamenal skok o 59% oproti loňskému roku, a to navzdory ekonomice, která v listopadu zaznamenala pokles o více než 3%. A dále také Dánsko, kde se prodej vozů zvýšil o 21% oproti loňskému listopadu.

Prodeje v Německu dosáhly 5 257 vozů. Toto číslo představuje více než 26% celkových prodejů Mazda Motor Europe v listopadu. Celkově jsou prodeje Mazdy v Německu o 4% vyšší. Prodeje Velké Británie se na celkových číslech Mazda Motor Europe podílejí za listopad 15%. Načítaný prodej Mazdy v Anglii je o 28% vyšší.

Pokud jde o modelovou skladbu, pak Mazda3 pokračuje ve velmi dobrých prodejích, když prodeje jsou o 52% vyšší oproti loňskému roku. V listopadu dosáhla B-serie skvělého výsledku, když prodeje byly o 43% vyšší, zatímco Mazda MPV zaznamenala prodeje vyšší o 34% oproti loňskému roku. V rámci evropského segmentu sportovních vozů získala v listopadu Mazda RX-8 13% a MX-5 10%.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků