Prodeje rumunské Dacie vzrostly 39 procent díky Loganu

Za loňský rok se zvýšily prodeje rumunské Dacie, kterou vlastní francouzský Renault, o 38,6 procenta. Za to vděčí Dacia novému modelu Logan, na který do konce loňského roku přijala 40 tisíc objednávek. Celkem loni automobilka prodala 95 296 kusů aut, přičemž patnáct tisíc šlo na export. Na domácím rumnském trhu má Dacia 46,5 procenta.

V letošním roce by Dacia mohla dokončit dlouhý proces restrukturalizace, který byl započat v roce 1999, kdy Dacii pohltil Renault. Všechny naděje jsou vkládány do Loganu, který, jak se zatím zdá, rozhodně nebude zklamáním.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků