Prodeje rumunské Dacie vzrostly 39 procent díky Loganu

Za loňský rok se zvýšily prodeje rumunské Dacie, kterou vlastní francouzský Renault, o 38,6 procenta. Za to vděčí Dacia novému modelu Logan, na který do konce loňského roku přijala 40 tisíc objednávek. Celkem loni automobilka prodala 95 296 kusů aut, přičemž patnáct tisíc šlo na export. Na domácím rumnském trhu má Dacia 46,5 procenta.

V letošním roce by Dacia mohla dokončit dlouhý proces restrukturalizace, který byl započat v roce 1999, kdy Dacii pohltil Renault. Všechny naděje jsou vkládány do Loganu, který, jak se zatím zdá, rozhodně nebude zklamáním.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků