Prodeje Renaultu stále klesají

Francouzská automobilka Renault oznámila, že za měsíc únor vykázala meziroční pokles prodejů o 4,6 procenta, když prodala 171 064 automobilů. Samotné prodeje Renaultu pak poklesly o 5,1 procenta a Dacie o 3,9 procenta.

Ve velkém kontrastu je pak poptávka v Evropě a ve zbytku světa. Na starém kontinentu vykázal Renault pokles prodejů o 9,2 procenta, ovšem ve zbytku světa pak nárůst o 8,2 procenta.

Ukazuje se tak, že nedávné navýšení prodejů bylo jen dočasné a celkově prodeje Renaultu vykazují dlouhodobý pokles. To by měla vyřešit hlavně nová generace modelů a to jak Méganu, tak Laguny. Nové Clio se setkalo s velkým úspěchem, ovšem na zlepšení situace jen jeden dobře prodávaný model nestačí.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků