Prodeje Renaultu stále klesají

Francouzská automobilka Renault oznámila, že za měsíc únor vykázala meziroční pokles prodejů o 4,6 procenta, když prodala 171 064 automobilů. Samotné prodeje Renaultu pak poklesly o 5,1 procenta a Dacie o 3,9 procenta.

Ve velkém kontrastu je pak poptávka v Evropě a ve zbytku světa. Na starém kontinentu vykázal Renault pokles prodejů o 9,2 procenta, ovšem ve zbytku světa pak nárůst o 8,2 procenta.

Ukazuje se tak, že nedávné navýšení prodejů bylo jen dočasné a celkově prodeje Renaultu vykazují dlouhodobý pokles. To by měla vyřešit hlavně nová generace modelů a to jak Méganu, tak Laguny. Nové Clio se setkalo s velkým úspěchem, ovšem na zlepšení situace jen jeden dobře prodávaný model nestačí.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků