Prodeje Renaultu stále klesají

Francouzská automobilka Renault oznámila, že za měsíc únor vykázala meziroční pokles prodejů o 4,6 procenta, když prodala 171 064 automobilů. Samotné prodeje Renaultu pak poklesly o 5,1 procenta a Dacie o 3,9 procenta.

Ve velkém kontrastu je pak poptávka v Evropě a ve zbytku světa. Na starém kontinentu vykázal Renault pokles prodejů o 9,2 procenta, ovšem ve zbytku světa pak nárůst o 8,2 procenta.

Ukazuje se tak, že nedávné navýšení prodejů bylo jen dočasné a celkově prodeje Renaultu vykazují dlouhodobý pokles. To by měla vyřešit hlavně nová generace modelů a to jak Méganu, tak Laguny. Nové Clio se setkalo s velkým úspěchem, ovšem na zlepšení situace jen jeden dobře prodávaný model nestačí.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků