Prodeje nových vozů v Evropě mírně poklesly

Přes dobré počasí hlásí evropští prodejci nových osobních vozů mírný propad v prodejích. Za první pololetí se prodalo 8,51 mil. nových osobních vozů, což představuje pokles o 0,2 procenta. Propad byl zaznamenán hlavně v první polovině půlroku a např. za červen již prodejci hlásí nárůst prodejů o 0,7 procenta na 1,54 mil. nových vozů.

V patnáctce bývalých zemí EU se pak prodalo za první pololetí 7,7 mil. nových vozů, což představuje propad o 1,3 procenta. V nových členských zemích se naopak prodalo 575 tis. nových vozů, což představuje nárůst o solidních 14,8 procent.

Vůbec největší propad zaznamenal Island, kde poklesly prodeje o 22,7 procenta. Druhé místo obsadilo Maďarsko s poklesem o 11,5 procenta a třetí místo mezi propadlíky obsadilo Finsko s poklesem o 10,3 procenta.

Naopak největšího růstu dosáhla Litva s nárůstem o 52,3 procenta, druhý tahoun je pak Estonsko s nárůstem 34,7 procenta a třetím úspěšným je Lotyšsko s nárůstem o 33,7 procenta.

Koncernům i nadále vévodí Volkswagen, který prodal 1,5 mil. nových osobních vozů. To sice představuje mírný propad (o 0,4 procenta), ale i tak to stačí na pohodlné vítězství. Druhé místo obsadil koncern PSA Group s prodejem 1,07 mil. vozů a třetí je pak Ford Group s prodejem 862 000 vozů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

dnes | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků