Prodeje nových vozů v Evropě mírně poklesly

Přes dobré počasí hlásí evropští prodejci nových osobních vozů mírný propad v prodejích. Za první pololetí se prodalo 8,51 mil. nových osobních vozů, což představuje pokles o 0,2 procenta. Propad byl zaznamenán hlavně v první polovině půlroku a např. za červen již prodejci hlásí nárůst prodejů o 0,7 procenta na 1,54 mil. nových vozů.

V patnáctce bývalých zemí EU se pak prodalo za první pololetí 7,7 mil. nových vozů, což představuje propad o 1,3 procenta. V nových členských zemích se naopak prodalo 575 tis. nových vozů, což představuje nárůst o solidních 14,8 procent.

Vůbec největší propad zaznamenal Island, kde poklesly prodeje o 22,7 procenta. Druhé místo obsadilo Maďarsko s poklesem o 11,5 procenta a třetí místo mezi propadlíky obsadilo Finsko s poklesem o 10,3 procenta.

Naopak největšího růstu dosáhla Litva s nárůstem o 52,3 procenta, druhý tahoun je pak Estonsko s nárůstem 34,7 procenta a třetím úspěšným je Lotyšsko s nárůstem o 33,7 procenta.

Koncernům i nadále vévodí Volkswagen, který prodal 1,5 mil. nových osobních vozů. To sice představuje mírný propad (o 0,4 procenta), ale i tak to stačí na pohodlné vítězství. Druhé místo obsadil koncern PSA Group s prodejem 1,07 mil. vozů a třetí je pak Ford Group s prodejem 862 000 vozů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků