Prodeje nových osobních vozů za duben v EU výrazně zpomalily, Fiat prodeje zvyšuje

Prodeje nových osobních vozů v Evropě poklesly v dubnu o 7,3 procenta na necelých 1,27 mil vozů. Zajímavostí na tomto měsíci je i to, že ztratily všechny evropské automobilky, jen Fiat pokračuje v opravdu velkých nárůstech. Největší evropský koncern Volkswagen prodal v dubnu o 3,1 procenta méně vozů, než ve stejném období loňského roku. Samotná automobilka VW však vykázala růst, ovšem dceřiné automobilky Škoda, Audi a Seat ztratily na prodejích. Velký propad zaznamenaly i prodeje Loganu, které v EU klesly o 13 procent a historicky největší pokles zaznamenala i automobilka Hyundai, která ztratila 15 procent.

Na opačné straně je pak italský Fiat, který zvýšil prodeje o 12 procent a jeho tržní podíl pak vzrostl o 7,7 procenta. Velký růst zaznamenaly i japonské automobilky, zejména Suzuki a Honda.

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

včera | Milan Lažanský | 1 příspěvek
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků