Prodeje nových osobních vozů za duben v EU výrazně zpomalily, Fiat prodeje zvyšuje

Prodeje nových osobních vozů v Evropě poklesly v dubnu o 7,3 procenta na necelých 1,27 mil vozů. Zajímavostí na tomto měsíci je i to, že ztratily všechny evropské automobilky, jen Fiat pokračuje v opravdu velkých nárůstech. Největší evropský koncern Volkswagen prodal v dubnu o 3,1 procenta méně vozů, než ve stejném období loňského roku. Samotná automobilka VW však vykázala růst, ovšem dceřiné automobilky Škoda, Audi a Seat ztratily na prodejích. Velký propad zaznamenaly i prodeje Loganu, které v EU klesly o 13 procent a historicky největší pokles zaznamenala i automobilka Hyundai, která ztratila 15 procent.

Na opačné straně je pak italský Fiat, který zvýšil prodeje o 12 procent a jeho tržní podíl pak vzrostl o 7,7 procenta. Velký růst zaznamenaly i japonské automobilky, zejména Suzuki a Honda.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků