Prodeje nových osobních vozů za duben v EU výrazně zpomalily, Fiat prodeje zvyšuje

Prodeje nových osobních vozů v Evropě poklesly v dubnu o 7,3 procenta na necelých 1,27 mil vozů. Zajímavostí na tomto měsíci je i to, že ztratily všechny evropské automobilky, jen Fiat pokračuje v opravdu velkých nárůstech. Největší evropský koncern Volkswagen prodal v dubnu o 3,1 procenta méně vozů, než ve stejném období loňského roku. Samotná automobilka VW však vykázala růst, ovšem dceřiné automobilky Škoda, Audi a Seat ztratily na prodejích. Velký propad zaznamenaly i prodeje Loganu, které v EU klesly o 13 procent a historicky největší pokles zaznamenala i automobilka Hyundai, která ztratila 15 procent.

Na opačné straně je pak italský Fiat, který zvýšil prodeje o 12 procent a jeho tržní podíl pak vzrostl o 7,7 procenta. Velký růst zaznamenaly i japonské automobilky, zejména Suzuki a Honda.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků