Prodeje nových osobních vozů za duben v EU výrazně zpomalily, Fiat prodeje zvyšuje

Prodeje nových osobních vozů v Evropě poklesly v dubnu o 7,3 procenta na necelých 1,27 mil vozů. Zajímavostí na tomto měsíci je i to, že ztratily všechny evropské automobilky, jen Fiat pokračuje v opravdu velkých nárůstech. Největší evropský koncern Volkswagen prodal v dubnu o 3,1 procenta méně vozů, než ve stejném období loňského roku. Samotná automobilka VW však vykázala růst, ovšem dceřiné automobilky Škoda, Audi a Seat ztratily na prodejích. Velký propad zaznamenaly i prodeje Loganu, které v EU klesly o 13 procent a historicky největší pokles zaznamenala i automobilka Hyundai, která ztratila 15 procent.

Na opačné straně je pak italský Fiat, který zvýšil prodeje o 12 procent a jeho tržní podíl pak vzrostl o 7,7 procenta. Velký růst zaznamenaly i japonské automobilky, zejména Suzuki a Honda.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků