Prodeje na čínském trhu vzrostly o 15 procent

Prodeje na čínském trhu, který je třetí největší na světě, vzrostly v roce 2004 o 15,17 procenta na 2,33 milionu kusů; skutečnost se tak téměř shoduje s předpověďmi. V roce 2005 by růst prodejů měl podle analytiků činit okolo 10 procent.

Volkswagen, pro který je Čína největším trhem hned po domácím Německu, zaznamenal pokles prodejů o šest procent; přitom automobilka snížila v červnu ceny až o 11,7 procent. Naopak General Motors oslavuje 27procentní růst.

O tom, že je o čínský trh zájem, svědčí i to, že světoví výrobci aut jako Ford, Nissan a Toyota hodlají v Číně proinvestovat více než 13 miliard dolarů, aby se výroba jejich vozů do roku 2010 ztrojnásobila na šest milionu kusů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků