Prodeje BMW v červenci výrazně klesly

Po mnoha měsících růstu vykázala německá automobilka BMW pokles prodejů. V červenci prodala 102 452 automobilů, což je meziroční pokles o výrazných 7,7 procenta. Přes tento propad je to druhý nejlepší červencový výsledek v historii automobilky.

Hlavní měrou o pokles prodejů se postarala trojková řada BMW a také divize Mini, která vykázala stejný pokles, tedy 7,7 procent. Jedinou automobilkou koncernu BMW, která vykázala růst, je Rolls-Royce, která prodala 51 luxusních limuzín.

Poprvé od března letošního roku tak automobilka BMW prodala méně vozů, než konkurenční Mercedes-Benz. Ten naopak v červenci navýšil prodeje o 1,7 procenta. Dle analytických společností budou poklesy prodejů BMW ještě chvíli pokračovat, protože mnozí zákazníci čekají na ohlášené novinky, ať už modelu X3, X5 nebo Mini.

 

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

včera | Milan Lažanský | 1 příspěvek
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků