Prodeje BMW v červenci výrazně klesly

Po mnoha měsících růstu vykázala německá automobilka BMW pokles prodejů. V červenci prodala 102 452 automobilů, což je meziroční pokles o výrazných 7,7 procenta. Přes tento propad je to druhý nejlepší červencový výsledek v historii automobilky.

Hlavní měrou o pokles prodejů se postarala trojková řada BMW a také divize Mini, která vykázala stejný pokles, tedy 7,7 procent. Jedinou automobilkou koncernu BMW, která vykázala růst, je Rolls-Royce, která prodala 51 luxusních limuzín.

Poprvé od března letošního roku tak automobilka BMW prodala méně vozů, než konkurenční Mercedes-Benz. Ten naopak v červenci navýšil prodeje o 1,7 procenta. Dle analytických společností budou poklesy prodejů BMW ještě chvíli pokračovat, protože mnozí zákazníci čekají na ohlášené novinky, ať už modelu X3, X5 nebo Mini.

 

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 56 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků