Prodeje BMW v červenci výrazně klesly

Po mnoha měsících růstu vykázala německá automobilka BMW pokles prodejů. V červenci prodala 102 452 automobilů, což je meziroční pokles o výrazných 7,7 procenta. Přes tento propad je to druhý nejlepší červencový výsledek v historii automobilky.

Hlavní měrou o pokles prodejů se postarala trojková řada BMW a také divize Mini, která vykázala stejný pokles, tedy 7,7 procent. Jedinou automobilkou koncernu BMW, která vykázala růst, je Rolls-Royce, která prodala 51 luxusních limuzín.

Poprvé od března letošního roku tak automobilka BMW prodala méně vozů, než konkurenční Mercedes-Benz. Ten naopak v červenci navýšil prodeje o 1,7 procenta. Dle analytických společností budou poklesy prodejů BMW ještě chvíli pokračovat, protože mnozí zákazníci čekají na ohlášené novinky, ať už modelu X3, X5 nebo Mini.

 

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 27 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků