Prodej Land Roveru a Jaguaru? Nejspíš příští rok

Co by to byl za týden motoristického fandy, pokud by alespoň jednou nedostal zprávu o výprodeji automobilek americkým koncernem Ford. Takže toto minimum plníme i nyní a přinášíme nejnovější informace.

Do finálového souboje o koupit této dvojice britských automobilek postoupila společnost One Equity Partners, tedy čistě investiční společnost ze Spojených států, indická společnost Mahindra & Mahindra a automobilka Tata Motors.

Z těchto tří zájemců by měl Ford vybrat toho pravého a s ním v prvním čtvrtletí příštího roku vyřešit vlastní prodej a převod automobilek. Nyní bude následovat několikatýdenní vyjednávací kolečko mezi Fordem, uchazeči a představiteli britské vlády. To má sloužit hlavně k tomu, aby se uklidnilo veřejné mínění ve Velké Británii, kde panují obavy, že případný investor by mohl převést výrobu do zemí třetího světa pro levnou pracovní sílu a Britové by přišli o své klenoty i pracovní místa.

Od obchodu se očekává, že přinese Fordu přes 2 mld. dolarů v hotových penězích a hlavně se zbaví ztrátového Jaguaru, který musí Ford dlouhodobě dotovat.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků