Prodej Chrysleru nabírá jasnější podoby

O prodeji jedné z části současného koncernu DaimlerChrysler jsme již několikrát psali. I když vedení koncern ještě definitivně nerozhodlo, že divizi Chrysler prodá, nabídka kanadské společnosti Magna International je prý natolik zajímavá, že vedení koncernu se chce sejít ještě tento měsíc a zároveň i rozhodnout, zda Chrysler prodá.

Dle neoficiálních informací totiž Magna nabídla opravdu velkou sumu, spekuluje se až o 11 mld. dolarů, a navíc hodlá ponechat určitá rozhodovací práva současnému vlastníkovi.

Velkým problémem je ovšem podnikatelský záměr Magny International. Ta si nechce automobilku ponechat, ale chce ji jenom vyvést ze ztráty a poté s pořádným ziskem prodat. Tento fakt ovšem může při rozhodování o prodeji hrát velkou roli. Daimleru by se totiž nemuselo příliš líbit, že se za pár let dostane k této divizi nějaký konkurent.

Jak tedy skončí tyto námluvy budeme vědět zhruba na konci května, kdy by mělo padnout rozhodnutí o prodeji.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků