Prodej Chrysleru nabírá jasnější podoby

O prodeji jedné z části současného koncernu DaimlerChrysler jsme již několikrát psali. I když vedení koncern ještě definitivně nerozhodlo, že divizi Chrysler prodá, nabídka kanadské společnosti Magna International je prý natolik zajímavá, že vedení koncernu se chce sejít ještě tento měsíc a zároveň i rozhodnout, zda Chrysler prodá.

Dle neoficiálních informací totiž Magna nabídla opravdu velkou sumu, spekuluje se až o 11 mld. dolarů, a navíc hodlá ponechat určitá rozhodovací práva současnému vlastníkovi.

Velkým problémem je ovšem podnikatelský záměr Magny International. Ta si nechce automobilku ponechat, ale chce ji jenom vyvést ze ztráty a poté s pořádným ziskem prodat. Tento fakt ovšem může při rozhodování o prodeji hrát velkou roli. Daimleru by se totiž nemuselo příliš líbit, že se za pár let dostane k této divizi nějaký konkurent.

Jak tedy skončí tyto námluvy budeme vědět zhruba na konci května, kdy by mělo padnout rozhodnutí o prodeji.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků