Prodej Chrysleru nabírá jasnější podoby

O prodeji jedné z části současného koncernu DaimlerChrysler jsme již několikrát psali. I když vedení koncern ještě definitivně nerozhodlo, že divizi Chrysler prodá, nabídka kanadské společnosti Magna International je prý natolik zajímavá, že vedení koncernu se chce sejít ještě tento měsíc a zároveň i rozhodnout, zda Chrysler prodá.

Dle neoficiálních informací totiž Magna nabídla opravdu velkou sumu, spekuluje se až o 11 mld. dolarů, a navíc hodlá ponechat určitá rozhodovací práva současnému vlastníkovi.

Velkým problémem je ovšem podnikatelský záměr Magny International. Ta si nechce automobilku ponechat, ale chce ji jenom vyvést ze ztráty a poté s pořádným ziskem prodat. Tento fakt ovšem může při rozhodování o prodeji hrát velkou roli. Daimleru by se totiž nemuselo příliš líbit, že se za pár let dostane k této divizi nějaký konkurent.

Jak tedy skončí tyto námluvy budeme vědět zhruba na konci května, kdy by mělo padnout rozhodnutí o prodeji.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků