Prodej Chrysleru nabírá jasnější podoby

O prodeji jedné z části současného koncernu DaimlerChrysler jsme již několikrát psali. I když vedení koncern ještě definitivně nerozhodlo, že divizi Chrysler prodá, nabídka kanadské společnosti Magna International je prý natolik zajímavá, že vedení koncernu se chce sejít ještě tento měsíc a zároveň i rozhodnout, zda Chrysler prodá.

Dle neoficiálních informací totiž Magna nabídla opravdu velkou sumu, spekuluje se až o 11 mld. dolarů, a navíc hodlá ponechat určitá rozhodovací práva současnému vlastníkovi.

Velkým problémem je ovšem podnikatelský záměr Magny International. Ta si nechce automobilku ponechat, ale chce ji jenom vyvést ze ztráty a poté s pořádným ziskem prodat. Tento fakt ovšem může při rozhodování o prodeji hrát velkou roli. Daimleru by se totiž nemuselo příliš líbit, že se za pár let dostane k této divizi nějaký konkurent.

Jak tedy skončí tyto námluvy budeme vědět zhruba na konci května, kdy by mělo padnout rozhodnutí o prodeji.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků