Prodej aut se spalovacími motory prý dosáhl vrcholu. Zde jsou důvody

Automobilky se plně adaptují na budoucnost bez emisí a masivně investují do vývoje alternativních pohonů. Spalovací motory v tomto průmyslu stále hrají první housle, otázkou však zůstává, na jak dlouho.

Magazín Financial Times po rozhovorech s řadou specialistů vydal zajímavou zprávu. Podle některých expertů totiž dosáhly prodeje vozů se spalovacími motory v loňském roce vrcholu, a je tak možné, že jejich zastoupení začne v následujících letech upadat.

Renault Twingo končí na českém trhu. Po pětadvaceti letech!

Renault Twingo končí na českém trhu. Po pětadvaceti letech!

Na základě celosvětových dat ze září 2018 jsme i s přihlédnutím k očekávaným statistikám za listopad a prosinec dosáhli vrcholu prodeje automobilů se spalovacími motory“, prozradil analytik Felipe Munoz magazínu Financial Times. To se ale neslučuje s analýzou z počátku minulého roku. V té se zase tvrdilo, že tento pomyslný vrchol nastane až v roce 2022.

Nechvalně známé Bugatti Veyron je na prodej. Stojí jen pár milionů, ale je na kusy

Nechvalně známé Bugatti Veyron je na prodej. Stojí jen pár milionů, ale je na kusy

Příčinou je prý kombinace faktorů, mezi něž patří například Brexit, obchodní válka mezi Čínou a Amerikou a čím dál přísnější emisní normy v Evropě. „Když se podíváte na prodeje od léta 2018, uvidíte, že čísla na důležitých trzích postupně klesají“, prozradil Axel Schmidt ze společnosti Accenture. I podle něj v následujících letech prodeje aut se spalovacími motory již nadále neporostou.

Příčinou je i rostoucí poptávka po elektromobilech. Ty čeká v tomto roce revoluce v podobě nové vlny dostupných modelů, mezi které se řadí i rodina I.D. od Volkswagenu. Nadšenci do ekologie samozřejmě jásají, zastánci fosilních paliv nikoli.

V Česku dnes koupíte nové auto se zárukou už za 170.000 Kč. Co od něj čekat?

V Česku dnes koupíte nové auto se zárukou už za 170.000 Kč. Co od něj čekat?

V příštím roce čeká trh s elektromobily až trojnásobný nárůst. Jejich podíl na trhu by tak dělal už 1,6 procenta. V roce 2016 byla doprava hlavním zdrojem skleníkových plynů v USA. Experti věří, že s rostoucím podílem elektromobilů by se mohlo výrazně přispět ke zlepšení klimatu.

TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

včera | Petr Schnagl | 7 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 14 příspěvků