Prodej aut se spalovacími motory prý dosáhl vrcholu. Zde jsou důvody

Automobilky se plně adaptují na budoucnost bez emisí a masivně investují do vývoje alternativních pohonů. Spalovací motory v tomto průmyslu stále hrají první housle, otázkou však zůstává, na jak dlouho.

Magazín Financial Times po rozhovorech s řadou specialistů vydal zajímavou zprávu. Podle některých expertů totiž dosáhly prodeje vozů se spalovacími motory v loňském roce vrcholu, a je tak možné, že jejich zastoupení začne v následujících letech upadat.

Renault Twingo končí na českém trhu. Po pětadvaceti letech!

Renault Twingo končí na českém trhu. Po pětadvaceti letech!

Na základě celosvětových dat ze září 2018 jsme i s přihlédnutím k očekávaným statistikám za listopad a prosinec dosáhli vrcholu prodeje automobilů se spalovacími motory“, prozradil analytik Felipe Munoz magazínu Financial Times. To se ale neslučuje s analýzou z počátku minulého roku. V té se zase tvrdilo, že tento pomyslný vrchol nastane až v roce 2022.

Nechvalně známé Bugatti Veyron je na prodej. Stojí jen pár milionů, ale je na kusy

Nechvalně známé Bugatti Veyron je na prodej. Stojí jen pár milionů, ale je na kusy

Příčinou je prý kombinace faktorů, mezi něž patří například Brexit, obchodní válka mezi Čínou a Amerikou a čím dál přísnější emisní normy v Evropě. „Když se podíváte na prodeje od léta 2018, uvidíte, že čísla na důležitých trzích postupně klesají“, prozradil Axel Schmidt ze společnosti Accenture. I podle něj v následujících letech prodeje aut se spalovacími motory již nadále neporostou.

Příčinou je i rostoucí poptávka po elektromobilech. Ty čeká v tomto roce revoluce v podobě nové vlny dostupných modelů, mezi které se řadí i rodina I.D. od Volkswagenu. Nadšenci do ekologie samozřejmě jásají, zastánci fosilních paliv nikoli.

V Česku dnes koupíte nové auto se zárukou už za 170.000 Kč. Co od něj čekat?

V Česku dnes koupíte nové auto se zárukou už za 170.000 Kč. Co od něj čekat?

V příštím roce čeká trh s elektromobily až trojnásobný nárůst. Jejich podíl na trhu by tak dělal už 1,6 procenta. V roce 2016 byla doprava hlavním zdrojem skleníkových plynů v USA. Experti věří, že s rostoucím podílem elektromobilů by se mohlo výrazně přispět ke zlepšení klimatu.

TEST Opel Astra 1.4 Turbo CVT: Tříválec + CVT = Drahá poukázka na průšvih?

Opel Astra 1.4 Turbo CVT

Kompaktní Opel se při aktuálním faceliftu velmi výrazně změnil, jakkoli to tak na první pohled nevypadá. Všechny motory jsou nyní výhradně tříválcové a ten nejsilnější se pojí s převodovkou CVT. Zní to vám to jako zaručený recept na mizérii na kolech?

22.  10.  2019 | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik | 1 příspěvek