Prodej aut se spalovacími motory prý dosáhl vrcholu. Zde jsou důvody

Automobilky se plně adaptují na budoucnost bez emisí a masivně investují do vývoje alternativních pohonů. Spalovací motory v tomto průmyslu stále hrají první housle, otázkou však zůstává, na jak dlouho.

Magazín Financial Times po rozhovorech s řadou specialistů vydal zajímavou zprávu. Podle některých expertů totiž dosáhly prodeje vozů se spalovacími motory v loňském roce vrcholu, a je tak možné, že jejich zastoupení začne v následujících letech upadat.

Renault Twingo končí na českém trhu. Po pětadvaceti letech!

Renault Twingo končí na českém trhu. Po pětadvaceti letech!

Na základě celosvětových dat ze září 2018 jsme i s přihlédnutím k očekávaným statistikám za listopad a prosinec dosáhli vrcholu prodeje automobilů se spalovacími motory“, prozradil analytik Felipe Munoz magazínu Financial Times. To se ale neslučuje s analýzou z počátku minulého roku. V té se zase tvrdilo, že tento pomyslný vrchol nastane až v roce 2022.

Nechvalně známé Bugatti Veyron je na prodej. Stojí jen pár milionů, ale je na kusy

Nechvalně známé Bugatti Veyron je na prodej. Stojí jen pár milionů, ale je na kusy

Příčinou je prý kombinace faktorů, mezi něž patří například Brexit, obchodní válka mezi Čínou a Amerikou a čím dál přísnější emisní normy v Evropě. „Když se podíváte na prodeje od léta 2018, uvidíte, že čísla na důležitých trzích postupně klesají“, prozradil Axel Schmidt ze společnosti Accenture. I podle něj v následujících letech prodeje aut se spalovacími motory již nadále neporostou.

Příčinou je i rostoucí poptávka po elektromobilech. Ty čeká v tomto roce revoluce v podobě nové vlny dostupných modelů, mezi které se řadí i rodina I.D. od Volkswagenu. Nadšenci do ekologie samozřejmě jásají, zastánci fosilních paliv nikoli.

V Česku dnes koupíte nové auto se zárukou už za 170.000 Kč. Co od něj čekat?

V Česku dnes koupíte nové auto se zárukou už za 170.000 Kč. Co od něj čekat?

V příštím roce čeká trh s elektromobily až trojnásobný nárůst. Jejich podíl na trhu by tak dělal už 1,6 procenta. V roce 2016 byla doprava hlavním zdrojem skleníkových plynů v USA. Experti věří, že s rostoucím podílem elektromobilů by se mohlo výrazně přispět ke zlepšení klimatu.

TEST Mazda 2 1.5 Skyactiv-G75: Co nabídne nejlevnější zoom-zoom?

TEST Mazda 2 1.5 Skyactiv G75

Zástupce segmentu B automobilky Mazda má v Evropě opravdu tvrdou konkurenci. Co všechno dostanete za tři sta tisíc?

včera | Vladimír Kadera | 54 příspěvků
Minitest Toyota Hilux 2.4 D4-D: I ta už se umí vyšňořit!

Toyota Hilux 2.4 D4-D (minitest)

Hilux osmé generace už má nový čumák. V rámci výroční edice se snaží zaujmout i tu klientelu kolem tunových pick-upů, která touží po co nejosobnějším vzezření a chování svého pracanta.

20.  1.  2019 | AutoRevue.cz | 11 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz Vito Tourer Family 114 CDI: Na míru k vašim službám

Mercedes-Benz Vito Tourer Family (minitest)

Mít větší než běžnou rodinu znamená kromě jiného i obtížnější výběr auta. Především pak dnes, když jsou minivany na ústupu. Stojí za to dát přednost osobní dodávce od Mercedesu před čímkoli jiným?

17.  1.  2019 | Miro Mihálik | 3 příspěvky