Proč se vyplatí myslet na zimní pneumatiky včas?

Podzim sice teprve začal, ale nemusí trvat moc dlouho, než se začne prudce ochlazovat a na silnicích se začne vytvářet námraza. Člověk si nemůže být jistý ani tím, jestli padající listy ze dne na den nenahradí padající sníh.
Proč se vyplatí myslet na zimní pneumatiky včas?
Klepněte pro větší obrázek

Jestli jste řidiči a uvažujete o pořízení zimních pneumatik, tak vězte, že nikdy není brzo. Proč být raději připraven než překvapen?

Ten, kdo se chystá vyjet autem v období od 1. listopadu do 31. března, tak je povinen mít na autě zimní pneumatiky, pokud sníh či led na silnici již je nebo by dle předpovědi na silnicích být mohl. Na některých místech se můžete setkat i se značkou „Zimní výbava“, a tam je dokonce jedno, jestli už sníh je, nebo ne. Na těchto místech musíte být ve zmíněném období přezuti vždy.

Nakupujte, dokud je nabídka stále široká

Někteří lidé se domnívají, že je nabídka pneumatik takhle předčasně stále nízká. To ale není vůbec pravda. I na začátku podzimu je určitě z čeho vybírat. Proč bychom tedy měli odkládat pořízení zimních pneumatik a vybírat si ze „zbytků“ těsně před začátkem sezóny? I u pneumatik platí pravidlo, že když chci to nejlepší, tak se vyplatí si to pořídit dřív než později.

Na výběru pneumatiky si dejte záležet

Mít tu správnou zimní pneumatiku je zcela určitě zásadní věc, tak proč si v klidu nesednout za počítač a nevybrat tu správnou? Na webu MICHELIN vás čeká intuitivní průvodce výběrem té správné pneumatiky. Do příslušných polí vám na jejich stránkách stačí vyplnit údaje o vašem autě a vyjedou vám konkrétní návrhy. Doporučit můžeme novinku Alpin 6, která si poradí i v těch nejnáročnějších zimních podmínkách.

Nenechte se překvapit prvním sněhem

Čekání do poslední minuty se prostě nevyplácí. Nejenže si musíte vybrat ty správné pneumatiky, ale zařídit i jejich přezutí. Pokud si tedy s výměnou nedokážete poradit sami, tak je nutné si s předstihem zarezervovat termín v některém z pneuservisů. Spousta lidí je pak velmi často překvapena, když už v žádném z nich není blízký volný termín.

Proč se vystavovat zbytečnému stresu? Není lepší plánovat s předstihem a cítit se dobře? Udělejte si radost a zimní pneumatiky si pořiďte s předstihem. Přejeme šťastnou cestu!

Více informací na webu MICHELIN.

http://bs.serving-sys.com/serving/adServer.bs?cn=display&c=19&mc=imp&pli=26302125&PluID=0&ord=[timestamp]&rtu=-1
TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

včera | AutoRevue.cz | 44 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků