Proč bychom to měli dělat? Šéf divize Porsche GT odmítá hybridy. A dělá dobře

Jednou možná, ovšem nyní ten správný čas ještě nepřišel. Porsche potřebuje potěšit všechny své zákazníky, včetně těch, kteří ctí tradici.

V nedávné době se začalo nad automobilkou Porsche přimhuřovat nejedno petrolheadské oko. Po oznámení Taycanu, prvního elektromobilu značky, a také po uveřejnění nové 911, která je připravena na hybridizaci, se čistokrevní puristé už chtěli začít bouřit.

Porsche 718 GT4 a 718 Spyder oficiálně: Výběr je na vás, obě jsou boží!

Porsche 718 GT4 a 718 Spyder oficiálně: Výběr je na vás, obě jsou boží!

Naštěstí tu ale pořád je divize GT, kterou vede Andreas Preuninger. Podle něj prý elektrifikace v současné době rozhodně není v plánu. Varianty GT od Porsche tak zůstanou čistokrevnými sporťáky, bez elektrických zkrášlovadel. Alespoň prozatím.

Preuninger prozradil britskému magazínu Autocar, že je v rámci značky Porsche důležité se soustředit na tři pilíře - hybridní, kompletně elektrický a samozřejmě ten čistokrevný, typický pro sportovní vozy Porsche. Že to myslí opravdu vážně, dokazuje i poslední počin automobilky, Porsche 718 GT4 s atmosférickým šestiválcem.

Zrodila se hvězda. Kaliforňané si postavili unikátní Porsche 356, které trhá asfalt

Zrodila se hvězda. Kaliforňané si postavili unikátní Porsche 356, které trhá asfalt

Preuninger se zdá, jako neústupný nadšenec a tudíž člověk na svém místě. Dává si proto pozor, aby si vedení značky moc dobře uvědomovalo, jak je tato divize pro budoucnost značky důležitá. Přeci jen, sportovní vozy v té nejčistší definici patří k DNA Porsche již od nepaměti.

Na závěr dodal: „Nabízíme různá auta, abychom uspokojili potřeby různých zákazníků, a to alespoň na tak dlouho, dokud si naše vozy budou chtít kupovat a užívat. Proč bychom s tím tedy měli přestat?“

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

dnes | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 27 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků