Proč bychom to měli dělat? Šéf divize Porsche GT odmítá hybridy. A dělá dobře

Jednou možná, ovšem nyní ten správný čas ještě nepřišel. Porsche potřebuje potěšit všechny své zákazníky, včetně těch, kteří ctí tradici.

V nedávné době se začalo nad automobilkou Porsche přimhuřovat nejedno petrolheadské oko. Po oznámení Taycanu, prvního elektromobilu značky, a také po uveřejnění nové 911, která je připravena na hybridizaci, se čistokrevní puristé už chtěli začít bouřit.

Porsche 718 GT4 a 718 Spyder oficiálně: Výběr je na vás, obě jsou boží!

Porsche 718 GT4 a 718 Spyder oficiálně: Výběr je na vás, obě jsou boží!

Naštěstí tu ale pořád je divize GT, kterou vede Andreas Preuninger. Podle něj prý elektrifikace v současné době rozhodně není v plánu. Varianty GT od Porsche tak zůstanou čistokrevnými sporťáky, bez elektrických zkrášlovadel. Alespoň prozatím.

Preuninger prozradil britskému magazínu Autocar, že je v rámci značky Porsche důležité se soustředit na tři pilíře - hybridní, kompletně elektrický a samozřejmě ten čistokrevný, typický pro sportovní vozy Porsche. Že to myslí opravdu vážně, dokazuje i poslední počin automobilky, Porsche 718 GT4 s atmosférickým šestiválcem.

Zrodila se hvězda. Kaliforňané si postavili unikátní Porsche 356, které trhá asfalt

Zrodila se hvězda. Kaliforňané si postavili unikátní Porsche 356, které trhá asfalt

Preuninger se zdá, jako neústupný nadšenec a tudíž člověk na svém místě. Dává si proto pozor, aby si vedení značky moc dobře uvědomovalo, jak je tato divize pro budoucnost značky důležitá. Přeci jen, sportovní vozy v té nejčistší definici patří k DNA Porsche již od nepaměti.

Na závěr dodal: „Nabízíme různá auta, abychom uspokojili potřeby různých zákazníků, a to alespoň na tak dlouho, dokud si naše vozy budou chtít kupovat a užívat. Proč bychom s tím tedy měli přestat?“

Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

včera | Lukáš Prejzek | 8 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 81 příspěvků