Problémy Tesly přetrvávají. I nový Model Y je přehlídkou nízké kvality a vad z výroby

Vlastně je to celkem ohraná písnička. Také v případě nové Tesly Model Y se začínají ozývat první reakce na problémy s kvalitou zpracování.

Kalifornská Tesla si během svého působení na trhu sice vybudovala povědomí velice úspěšné značky na poli elektromobilů, rovněž ovšem taky značky, která má často problémy s kvalitou zpracování svých vozů. Zprávy o špatně spasovaných dílech, oděrkách nebo přímo závadách na systémech vozidel jsme slyšeli v případě Modelu S, Modelu X i Modelu 3.

Vlastně tedy nebudete překvapeni, že po dodávkách prvních kusů nového Modelu Y se začínají ozývat i první lidé, upozorňující na nedostatečnou kvalitu a problémy s posledním elektromobilem Tesly. Na nedostatky a vady Modelu Y se nyní zaměřila i firma Chicago Auto Pros, která se zabývá detailingem a dalšími službami po stránce kosmetiky vozů.

Dealer Lexusu si vystřelil z majitelů Tesel. Chce je přetáhnout, nabízí směšnou slevu

Dealer Lexusu si vystřelil z majitelů Tesel. Chce je přetáhnout, nabízí směšnou slevu

Je tak samozřejmé, že právě tito experti si velice rychle všimnou každé maličkosti, která vozu ubírá na dojmu kvalitně postaveného auta. I na zbrusu novém Modelu Y tak byly nalezeny vady na laku, ať už šlo o nerovnosti, zalakované částečky prachu nebo stopy či škrábance po konečném leštění a přípravě vozu u dealera automobilky. K vidění byla i odlupující se vrstva laku na rohu kapoty.

Nechvalně známý problém Tesel ve formě špatně spasovaných dílů a nerovnoměrných spár – například okolo zadních svítilen, mezi dveřmi nebo v případě zahlazení víka kufru vůči zadnímu nárazníku – byl k vidění i tady. Karbonový spoiler na kufru se pak na jednom konci odchlípl, zatímco na černém plastu zadního nárazníku se našly další škrábance.

Tesla může slavit. Porazila giganta z Číny, radost budou mít tento týden i Češi

Tesla může slavit. Porazila giganta z Číny, radost budou mít tento týden i Češi

Při kontrole se našly i určité problémy v interiéru jako třeba otisky prstů na bílé stropnici, clonítko s odlepeným čalouněním, špatně lícující díl stropního osvětlení nebo plastového obložení u sedačky, které bylo navíc silně poškrábáno. Mechanismus sklopení řady sedaček fungoval jen na jedno zadní sedadlo a rovněž panel polstrování zadní části sedačky byl odlomen.

Názor na zpracování Modelu Y si každopádně udělejte sami, ať už z videa níže nebo v galerii. Tesla je možná v nezáviděníhodné pozici, jelikož na vady nových vozů ostatních automobilek se lidé tolik nezaměřují. Pod drobnohledem však bude Tesla i nadále, dokud si nezačnou majitelé kvalitu zpracování vychvalovat. A jak to vypadá, zatím se jede ve známých kolejích.

Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

včera | Jan Mička | 12 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků