Pro Teslu Model Y není losí test problém. S rychlostí 83 km/h patří mezi ty nejlepší

Elektromobily si v losím testu vedou obecně dobře. Na úrovni jako Model Y se však drží i poslední Ford Focus.

Španělský motoristický web km77 se již roky zabývá prováděním standardizovaného losího testu. Zkouška prověřující stabilitu vozu při náhlém vyhnutí se překážce a navrácení do jízdního pruhu tak nyní čekala i Teslu Model Y, která už je k mání i v Česku. Dle předpokladů si vedla stejně dobře jako v minulosti Model 3.

Nové BMW M4 v losím testu zrovna nezazářilo. Řidič měl plné ruce práce

Nové BMW M4 v losím testu zrovna nezazářilo. Řidič měl plné ruce práce

I přes vyšší hmotnost a větší karoserii si Model Y poradil s trasou bez problémů. Experti z km77 dodávají, že se auto chovalo předvídatelně a snadno ovladatelné už během prvních pokusů v rychlostech kolem 73 km/h, když měl řidič za volantem najeto pouhých 30 km po dálnici.

Nakonec však Model Y prošel testem i při rychlosti 83 km/h. Zatímco km77 vyzdvihuje dobře naladění řízení, podvozek a zásahy ESP, elektromobily s bateriemi v podlaze, a tudíž nízkým těžištěm, si v losím testu vedou obecně dobře. Ve výsledku je zmíněna i výhoda funkce regenerativního brzdění, jelikož elektromobil snižuje rychlost mnohem rapidněji, hned jakmile řidiči pustí nohu z pedálu plynu.

Nová Dacia Sandero si v losím testu podala i VW Golf. Ohromně se zlepšila

Nová Dacia Sandero si v losím testu podala i VW Golf. Ohromně se zlepšila

Stejné rychlosti 83 km/h bez sražení kuželů dosáhl i zmíněný Model 3, z konvenčních spalovacích vozů však toto skóre drží i Ford Focus. Ta nejlepší auta v losím testu zvládají stabilní průjezd právě v rychlostech kolem 80 km/h – nedávno třeba Toyota GR Yaris, km77 pak zmiňuje se stejnou rychlostí v minulosti i Hondu Jazz nebo Peugeot 3008.

A jak byste čekali, velmi dobře si Tesla Model Y vedla také ve slalomu. U videa lze zapnout anglické titulky.

Tesla

Tesla Motors je společnost z kalifornského Silicon Valley, která se specializuje výhradně na výrobu elektromobilů.

Kromě vlastních modelů Tesla spolupracuje na vývoji automobilů s elektrickým pohonem také s jinými automobilkami a firmami.

Tesla Model S • Tesla Model 3 • Tesla Model X • Tesla Model Y • Tesla Cybertruck

TEST VW Caddy Maxi California 2.0 TDI: Boží chatka na kolech za super peníze

VW Caddy Maxi California 2.0 TDI DSG

Základními lidskými potřebami je mít kde se vyspat, zůstat v teple a najíst se. S Californií to jde snadno a každý den jinde.

24.  10.  2021 | Richard Herbich | 16 příspěvků
Za volantem Chevrolet Corvette C1: Je to kousavá mrcha, nebo pohodlné GT?

Chevrolet Corvette C1

Chevrolet Corvette 1. generace je skutečná kráska. Po nastartování ale vymění něžnost za získání respektu širokého okolí. Je třeba se této nespoutané elegance bát?

23.  10.  2021 | Vladimír Kadera
TEST Mercedes-Benz EQA 250: Zlatíčko do zásuvky jen pro holky? Tak to pozor!

Mercedes-Benz EQA 250

Nejlevnější model rodiny EQ automobilky Mercedes-Benz působí spíše jako auto pro holky. Byla by ale škoda ho takhle povrchně škatulkovat. Obzvláště, když jeho vlastnosti ocení i chlapáci.

22.  10.  2021 | Jan Mička | 6 příspěvků