Pro fajnšmekry: BMW M5 dostane i šestistupňový manuál

Podle magazínu Car and Driver dostane BMW M5, které je nyní dostupné pouze se sedmistupňovou sekvenční převodovkou SMG, během roku 2007 také klasický šestistupňový manuál s běžnou spojkou. BMW tak reaguje na množící se přání zejména amerických zákazníků, kteří koupi M5 podmiňují právě instalací této převodovky. Podle magazínu se ale M5 s manuálem bude prodávat pouze v USA, protože BMW tvrdí, že ve zbytku světa je sekvenční řazení díky vlivu seriálu F1 považováno za daleko sportovnější volbu. Zda je to pravda, či zda je to pouze zbožné přání BMW, těžko říct.

Preferujete ve sportovním autě sekvenční řazení nebo manuál?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků