Pro fajnšmekry: BMW M5 dostane i šestistupňový manuál

Podle magazínu Car and Driver dostane BMW M5, které je nyní dostupné pouze se sedmistupňovou sekvenční převodovkou SMG, během roku 2007 také klasický šestistupňový manuál s běžnou spojkou. BMW tak reaguje na množící se přání zejména amerických zákazníků, kteří koupi M5 podmiňují právě instalací této převodovky. Podle magazínu se ale M5 s manuálem bude prodávat pouze v USA, protože BMW tvrdí, že ve zbytku světa je sekvenční řazení díky vlivu seriálu F1 považováno za daleko sportovnější volbu. Zda je to pravda, či zda je to pouze zbožné přání BMW, těžko říct.

Preferujete ve sportovním autě sekvenční řazení nebo manuál?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků