Pro čínský trh s novým lakem a jménem. Koncept Mitsubishi e-Yi jsme už někde viděli

Také na autosalon v Šanghaji přiveze Mitsubishi svůj poslední koncept hybridního SUV Engelberg Tourer. S výslovností původně švýcarského jména si však tamní návštěvníci nebudou muset lámat hlavu.

Zprvu by se zdálo, že Mitsubishi plánuje na autosalonu v Šanghaji představit zcela nový koncept. SUV s názvem e-Yi je však pro tamní premiéru jen přejmenovaným konceptem Engelberg Tourer, jenž byl evropskému publiku odhalen již v březnu v Ženevě. Lze to pochopit, jméno odkazující na švýcarský lyžařský resort by asi čínským návštěvníkům na jazyku neznělo zrovna přirozeně.

Aliance Renault, Nissan a Mitsubishi ohlašuje nový start. Začne s čistým stolem

Aliance Renault, Nissan a Mitsubishi ohlašuje nový start. Začne s čistým stolem

I na svém konceptu se tedy Mitsubishi rozhodlo pro čínský trh změnit jméno. Písmeno „e“ v názvu trochu předvídatelně označuje elektrifikovaný pohon, zatímco „Yi“ může v tamních končinách významem zdůrazňovat robustnost, sílu, odolnost, ale také krásu.

Vůči sněhobílému exempláři vystavenému v Ženevě se pak jeho čínská varianta liší pouze novým šedým lakem karoserie. Nic víc se tedy nemění a po stránce designu opět koukáme na možnou předzvěst nové generace modelu Outlander a přesněji jeho plug-in hybridní varianty. I zde se totiž pod kapotou nachází 2,4litrový benzinový motor v kombinaci s dvojicí elektromotorů.

Nejprodávanější model Mitsubishi v Evropě? Možná vás překvapí, že jde o hybrid

Nejprodávanější model Mitsubishi v Evropě? Možná vás překvapí, že jde o hybrid

Samozřejmostí je tedy pohon všech kol a podle Mitsubishi je koncept vybaven i novými technologiemi pro částečně autonomní jízdu. Čistě na elektřinu má být schopen ujet až 70 km, přičemž v kombinovaném režimu spalovacího a elektrického motoru se dojezd zvyšuje na 700 km.

Současný Outlander PHEV je vysoce populárním modelem nejen v Evropě, tudíž není divu, že vizi jeho možného nástupce se automobilka rozhodla propagovat i na čínském trhu. Mimo e-Yi pak Mitsubishi ukáže v Šanghaji i nejnovější elektromobily a hybridy Eupheme určené především pro místní zákazníky.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

včera | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 70 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků