Pro čínský trh s novým lakem a jménem. Koncept Mitsubishi e-Yi jsme už někde viděli

Také na autosalon v Šanghaji přiveze Mitsubishi svůj poslední koncept hybridního SUV Engelberg Tourer. S výslovností původně švýcarského jména si však tamní návštěvníci nebudou muset lámat hlavu.

Zprvu by se zdálo, že Mitsubishi plánuje na autosalonu v Šanghaji představit zcela nový koncept. SUV s názvem e-Yi je však pro tamní premiéru jen přejmenovaným konceptem Engelberg Tourer, jenž byl evropskému publiku odhalen již v březnu v Ženevě. Lze to pochopit, jméno odkazující na švýcarský lyžařský resort by asi čínským návštěvníkům na jazyku neznělo zrovna přirozeně.

Aliance Renault, Nissan a Mitsubishi ohlašuje nový start. Začne s čistým stolem

Aliance Renault, Nissan a Mitsubishi ohlašuje nový start. Začne s čistým stolem

I na svém konceptu se tedy Mitsubishi rozhodlo pro čínský trh změnit jméno. Písmeno „e“ v názvu trochu předvídatelně označuje elektrifikovaný pohon, zatímco „Yi“ může v tamních končinách významem zdůrazňovat robustnost, sílu, odolnost, ale také krásu.

Vůči sněhobílému exempláři vystavenému v Ženevě se pak jeho čínská varianta liší pouze novým šedým lakem karoserie. Nic víc se tedy nemění a po stránce designu opět koukáme na možnou předzvěst nové generace modelu Outlander a přesněji jeho plug-in hybridní varianty. I zde se totiž pod kapotou nachází 2,4litrový benzinový motor v kombinaci s dvojicí elektromotorů.

Nejprodávanější model Mitsubishi v Evropě? Možná vás překvapí, že jde o hybrid

Nejprodávanější model Mitsubishi v Evropě? Možná vás překvapí, že jde o hybrid

Samozřejmostí je tedy pohon všech kol a podle Mitsubishi je koncept vybaven i novými technologiemi pro částečně autonomní jízdu. Čistě na elektřinu má být schopen ujet až 70 km, přičemž v kombinovaném režimu spalovacího a elektrického motoru se dojezd zvyšuje na 700 km.

Současný Outlander PHEV je vysoce populárním modelem nejen v Evropě, tudíž není divu, že vizi jeho možného nástupce se automobilka rozhodla propagovat i na čínském trhu. Mimo e-Yi pak Mitsubishi ukáže v Šanghaji i nejnovější elektromobily a hybridy Eupheme určené především pro místní zákazníky.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

23.  6.  2019 | Petr Schnagl | 7 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 14 příspěvků