Pro čínský trh s novým lakem a jménem. Koncept Mitsubishi e-Yi jsme už někde viděli

Také na autosalon v Šanghaji přiveze Mitsubishi svůj poslední koncept hybridního SUV Engelberg Tourer. S výslovností původně švýcarského jména si však tamní návštěvníci nebudou muset lámat hlavu.

Zprvu by se zdálo, že Mitsubishi plánuje na autosalonu v Šanghaji představit zcela nový koncept. SUV s názvem e-Yi je však pro tamní premiéru jen přejmenovaným konceptem Engelberg Tourer, jenž byl evropskému publiku odhalen již v březnu v Ženevě. Lze to pochopit, jméno odkazující na švýcarský lyžařský resort by asi čínským návštěvníkům na jazyku neznělo zrovna přirozeně.

Aliance Renault, Nissan a Mitsubishi ohlašuje nový start. Začne s čistým stolem

Aliance Renault, Nissan a Mitsubishi ohlašuje nový start. Začne s čistým stolem

I na svém konceptu se tedy Mitsubishi rozhodlo pro čínský trh změnit jméno. Písmeno „e“ v názvu trochu předvídatelně označuje elektrifikovaný pohon, zatímco „Yi“ může v tamních končinách významem zdůrazňovat robustnost, sílu, odolnost, ale také krásu.

Vůči sněhobílému exempláři vystavenému v Ženevě se pak jeho čínská varianta liší pouze novým šedým lakem karoserie. Nic víc se tedy nemění a po stránce designu opět koukáme na možnou předzvěst nové generace modelu Outlander a přesněji jeho plug-in hybridní varianty. I zde se totiž pod kapotou nachází 2,4litrový benzinový motor v kombinaci s dvojicí elektromotorů.

Nejprodávanější model Mitsubishi v Evropě? Možná vás překvapí, že jde o hybrid

Nejprodávanější model Mitsubishi v Evropě? Možná vás překvapí, že jde o hybrid

Samozřejmostí je tedy pohon všech kol a podle Mitsubishi je koncept vybaven i novými technologiemi pro částečně autonomní jízdu. Čistě na elektřinu má být schopen ujet až 70 km, přičemž v kombinovaném režimu spalovacího a elektrického motoru se dojezd zvyšuje na 700 km.

Současný Outlander PHEV je vysoce populárním modelem nejen v Evropě, tudíž není divu, že vizi jeho možného nástupce se automobilka rozhodla propagovat i na čínském trhu. Mimo e-Yi pak Mitsubishi ukáže v Šanghaji i nejnovější elektromobily a hybridy Eupheme určené především pro místní zákazníky.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

včera | Vladimír Kadera | 150 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků