Pro čínský trh s novým lakem a jménem. Koncept Mitsubishi e-Yi jsme už někde viděli

Také na autosalon v Šanghaji přiveze Mitsubishi svůj poslední koncept hybridního SUV Engelberg Tourer. S výslovností původně švýcarského jména si však tamní návštěvníci nebudou muset lámat hlavu.

Zprvu by se zdálo, že Mitsubishi plánuje na autosalonu v Šanghaji představit zcela nový koncept. SUV s názvem e-Yi je však pro tamní premiéru jen přejmenovaným konceptem Engelberg Tourer, jenž byl evropskému publiku odhalen již v březnu v Ženevě. Lze to pochopit, jméno odkazující na švýcarský lyžařský resort by asi čínským návštěvníkům na jazyku neznělo zrovna přirozeně.

Aliance Renault, Nissan a Mitsubishi ohlašuje nový start. Začne s čistým stolem

Aliance Renault, Nissan a Mitsubishi ohlašuje nový start. Začne s čistým stolem

I na svém konceptu se tedy Mitsubishi rozhodlo pro čínský trh změnit jméno. Písmeno „e“ v názvu trochu předvídatelně označuje elektrifikovaný pohon, zatímco „Yi“ může v tamních končinách významem zdůrazňovat robustnost, sílu, odolnost, ale také krásu.

Vůči sněhobílému exempláři vystavenému v Ženevě se pak jeho čínská varianta liší pouze novým šedým lakem karoserie. Nic víc se tedy nemění a po stránce designu opět koukáme na možnou předzvěst nové generace modelu Outlander a přesněji jeho plug-in hybridní varianty. I zde se totiž pod kapotou nachází 2,4litrový benzinový motor v kombinaci s dvojicí elektromotorů.

Nejprodávanější model Mitsubishi v Evropě? Možná vás překvapí, že jde o hybrid

Nejprodávanější model Mitsubishi v Evropě? Možná vás překvapí, že jde o hybrid

Samozřejmostí je tedy pohon všech kol a podle Mitsubishi je koncept vybaven i novými technologiemi pro částečně autonomní jízdu. Čistě na elektřinu má být schopen ujet až 70 km, přičemž v kombinovaném režimu spalovacího a elektrického motoru se dojezd zvyšuje na 700 km.

Současný Outlander PHEV je vysoce populárním modelem nejen v Evropě, tudíž není divu, že vizi jeho možného nástupce se automobilka rozhodla propagovat i na čínském trhu. Mimo e-Yi pak Mitsubishi ukáže v Šanghaji i nejnovější elektromobily a hybridy Eupheme určené především pro místní zákazníky.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků