Pro čínský trh s novým lakem a jménem. Koncept Mitsubishi e-Yi jsme už někde viděli

Také na autosalon v Šanghaji přiveze Mitsubishi svůj poslední koncept hybridního SUV Engelberg Tourer. S výslovností původně švýcarského jména si však tamní návštěvníci nebudou muset lámat hlavu.

Zprvu by se zdálo, že Mitsubishi plánuje na autosalonu v Šanghaji představit zcela nový koncept. SUV s názvem e-Yi je však pro tamní premiéru jen přejmenovaným konceptem Engelberg Tourer, jenž byl evropskému publiku odhalen již v březnu v Ženevě. Lze to pochopit, jméno odkazující na švýcarský lyžařský resort by asi čínským návštěvníkům na jazyku neznělo zrovna přirozeně.

Aliance Renault, Nissan a Mitsubishi ohlašuje nový start. Začne s čistým stolem

Aliance Renault, Nissan a Mitsubishi ohlašuje nový start. Začne s čistým stolem

I na svém konceptu se tedy Mitsubishi rozhodlo pro čínský trh změnit jméno. Písmeno „e“ v názvu trochu předvídatelně označuje elektrifikovaný pohon, zatímco „Yi“ může v tamních končinách významem zdůrazňovat robustnost, sílu, odolnost, ale také krásu.

Vůči sněhobílému exempláři vystavenému v Ženevě se pak jeho čínská varianta liší pouze novým šedým lakem karoserie. Nic víc se tedy nemění a po stránce designu opět koukáme na možnou předzvěst nové generace modelu Outlander a přesněji jeho plug-in hybridní varianty. I zde se totiž pod kapotou nachází 2,4litrový benzinový motor v kombinaci s dvojicí elektromotorů.

Nejprodávanější model Mitsubishi v Evropě? Možná vás překvapí, že jde o hybrid

Nejprodávanější model Mitsubishi v Evropě? Možná vás překvapí, že jde o hybrid

Samozřejmostí je tedy pohon všech kol a podle Mitsubishi je koncept vybaven i novými technologiemi pro částečně autonomní jízdu. Čistě na elektřinu má být schopen ujet až 70 km, přičemž v kombinovaném režimu spalovacího a elektrického motoru se dojezd zvyšuje na 700 km.

Současný Outlander PHEV je vysoce populárním modelem nejen v Evropě, tudíž není divu, že vizi jeho možného nástupce se automobilka rozhodla propagovat i na čínském trhu. Mimo e-Yi pak Mitsubishi ukáže v Šanghaji i nejnovější elektromobily a hybridy Eupheme určené především pro místní zákazníky.

Mitsubishi

Mitsubishi je japonský průmyslový koncern skládají se z mnoha společností různých zaměření. Začal v roce 1870 jako loďařská firma.

Výroba automobilů se u Mitsubishi datuje od roku 1917. Model A byl první japonský sériový automobil.

Mitsubishi Space Star • Mitsubishi Outlander • Mitsubishi ASX • Mitsubishi Eclipse Cross • Mitsubishi  L200

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Peugeot e-208 GT 100 kW: Cizelace městského auta pro nadšence

Peugeot e-208 GT

Peugeot 208 se prodává i v elektrické variantě. Zkusili jsme si kousek v nejvyšší výbavě GT.

včera | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 89 příspěvků